Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN Jinecko Květiny, ovoce, zelenina i domácí zvířata v Hostomicích
Lis
08
2017
Květiny, ovoce, zelenina i domácí zvířata v Hostomicích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Naďa Kolenská   

O zvířata se během výstavy starali (zleva): Adam Budil, Jan Walter, Josef Záhořík mladší a jeho otec, také Josef, který je předsedou organizace.  A také plno ochotných a příjemných lidí, kteří se zasloužili o pořádání výstavy v sobotu 14. října. Byla to výstava nejenom drobného domácího zvířectva, ale místní ženy připravily také expozici květin, ovoce, zeleniny a hub. Nesmím zapomenout, že zajistily také pohoštění - skvělé klobásy a přímo luxusní guláš, který navařil synovec paní Olgy Brůžkové, pan Jan Walter mladší.

 

Tuto rodinku z Lochovic zaujala expozice králíků. Děti se pochlubily, co všechno doma chovají. Foto: Václav Šesták.Návštěvníci si prohlíželi, ale i fotili holuby, nebo bílé slepičky parukářky s krásně načechraným peřím, stejně tak husy i kachny. Hlavně pro děti jsou podobné výstavy velkým zážitkem.

Od předsedy ZO ČSCH Hostomice Josefa Záhoříka jsem se dozvěděla, že u králíků také probíhala okresní soutěž, proto jich k vidění bylo trochu více, než jindy, asi kolem 230 kusů. Na prodej bylo 70 kusů, ale prodala se asi jen třetina, protože na zimu si málo kdo chce koupit chovné jedince.

Místní organizace má 19 členů a pozitivní je, že mají i dva mladé, takže budeme doufat, že chovatelství nezanikne.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 08 Listopad 2017 09:31
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství