Pátek, 23. březen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rozloučení s Pavlem Černým

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

PN Jinecko Květiny, ovoce, zelenina i domácí zvířata v Hostomicích
Lis
08
2017
Květiny, ovoce, zelenina i domácí zvířata v Hostomicích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Naďa Kolenská   

O zvířata se během výstavy starali (zleva): Adam Budil, Jan Walter, Josef Záhořík mladší a jeho otec, také Josef, který je předsedou organizace.  A také plno ochotných a příjemných lidí, kteří se zasloužili o pořádání výstavy v sobotu 14. října. Byla to výstava nejenom drobného domácího zvířectva, ale místní ženy připravily také expozici květin, ovoce, zeleniny a hub. Nesmím zapomenout, že zajistily také pohoštění - skvělé klobásy a přímo luxusní guláš, který navařil synovec paní Olgy Brůžkové, pan Jan Walter mladší.

 

Tuto rodinku z Lochovic zaujala expozice králíků. Děti se pochlubily, co všechno doma chovají. Foto: Václav Šesták.Návštěvníci si prohlíželi, ale i fotili holuby, nebo bílé slepičky parukářky s krásně načechraným peřím, stejně tak husy i kachny. Hlavně pro děti jsou podobné výstavy velkým zážitkem.

Od předsedy ZO ČSCH Hostomice Josefa Záhoříka jsem se dozvěděla, že u králíků také probíhala okresní soutěž, proto jich k vidění bylo trochu více, než jindy, asi kolem 230 kusů. Na prodej bylo 70 kusů, ale prodala se asi jen třetina, protože na zimu si málo kdo chce koupit chovné jedince.

Místní organizace má 19 členů a pozitivní je, že mají i dva mladé, takže budeme doufat, že chovatelství nezanikne.

Text + foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 09:46
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství