Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Jinecko
Led
22
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 1/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Nabídka výrobků dětí na vánočním jarmarku ZŠ Jince je každým rokem pestřejší. Foto: Marie Maršálková.Jince byly opět v televizi

Tradiční vánoční jarmark proběhl v Základní škole Jince v pondělí 9. prosince. Stánky jednotlivých tříd byly v obou patrech budovy. Rok od roku se rozšiřuje sortiment. Každý třídní kolektiv se snaží, aby návštěvníkům měl co nabídnout, dosáhnout co největší tržby, aby bylo na několikadenní výlet na konci školního roku nebo na jiné plánované akce.

 
Pro
07
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 22/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Tradiční turnaj ve voleném mariáši proběhl tentokrát na Ohrazenici. Foto: Archiv SDH.V hlavních rolích karty

K nejaktivnějším spolkům regionu patří Sbory dobrovolných hasičů (SDH). Jejich 7. okrsek uspořádal v sobotu 9. listopadu již 37. turnaj ve voleném mariáši, který byl zároveň memoriálem Josefa Zárybnického. Uspořádáním byl tentokrát pověřen SDH Jince, který si jako místo konání zvolil restauraci U pstruha v Ohrazenici.

Pohár za vítězství putoval za hranice okrsku i okresu Příbram. První místo totiž obsadil Olda Anděl z Běštína. A aby byl triumf hostů dokonalý, 2. místo vybojoval Michal Čermák, který je též z běštínského SDH. Čest 7. okrsku i jineckých pořadatelů hájil nejlépe sám okrskový starosta Jan Haken, který doplnil medailovou trojici.

 
říj
31
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN19/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Rybářské závody pro děti na rybníku Kopáčov.Rybářské závody dětí

Další akci pro děti uspořádala v sobotu 21. září Základní organizace Českého rybářského svazu Jince. Byly to rybářské závody na Kopáčově. Soutěžící od 6 do 16 let se sešli na hrázi v půl šesté a do 7 hodin si vytáhli los a zaujali místa. Čas na lov měli do 11 hodin. Hodnotila se celková délka ulovených ryb a zvláštní cena čekala na toho, kdo měl největší rybu. Lov se řídil rybářským řádem. Každý soutěžící směl mít jeden prut s jedním návazcem a jednoduchým háčkem.

 
Lis
22
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 21/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Vedoucí prodejny Petra Osmančíková nabízí nejen květiny, ale i široký sortiment dalšího zboží. Foto: Miroslav Maršálek.Květinářství opět v provozu

V Jincích byla od středy 23. října opět otevřena prodejna s květinami. Najdete ji, tak jako tu předešlou, v budově č. 165, což je bývalá spořitelna proti zámku. Jen vchod není přímo ze Slavíkovy ulice ale improvizovaným průchodem z parčíku u parkoviště. Celá budova totiž prochází rekonstrukcí a v současné době se opravuje fasáda. Dům je tedy obklopen lešením.

V obchodě najdete květiny řezané i v květináčích. Zakoupit si zde můžete věnečky, aranžované košíčky, čaje, dýně, postřiky a hnojiva, ale i různé dárkové předměty, například keramické figurky, hrníčky, talířky, vázy. Vedoucí prodejny Petra Osmančíková nabízí i různé služky s květinami spojené.

Prodejna je otevřená ve všední dny a v sobotu.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství