Sobota, 04. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Jinecko
čen
21
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 12/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Z tvořivé dílničky pionýrského oddílu Trilobit. Foto: Miroslav Maršálek.Pionýři opět začali tvořit

Na Jinecku ožívají po vynucené přestávce spolky, společenské a zájmové organizace. Jedním z prvních je Pionýr.

Od začátku června opět funguje oddíl Trilobit Pionýrské skupiny Jince. Pravidelné schůzky se konají každou středu. První se uskutečnila 3. června. Účast nebyla pro začátek příliš velká. Byla snaha trávit co nejvíc času venku. Cílem byly prostory kolem říčky Litavky. Ale počasí příliš nepřálo. Kromě vycházky strávily děti část schůzky v klubovně.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 10/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Zástupci všech generací položili květiny k památníku obětem obou světových válek v Jincích. Foto: Miroslav Maršálek.Oslavy byly skromné

Oslavy 75. výročí osvobození Československa od fašistického Německa a ukončení 2. světové války ve střední Evropě proběhly letos velmi skromně. V pondělí 11. května tradičně položili věnce k památníku obětem 1. a 2. světové války na náměstí 1. máje představitelé armády a městyse Jince. Přítomna tentokrát nebyla veřejnost.

Celý článek...
 
Kvě
01
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 8/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Roušky se šily na mnoha místech v Jincích. Tato spatřila světlo světa Pod Královkou, a je z dílny Ireny Ungrové, která si ji hned sama vyzkoušela. Autoportrét Ireny Ungrové.Stejně jako v celé republice, tak i v Jincích museli obyvatelé přizpůsobit své životy vzniklé situaci. Naprostá většina z nich omezující požadavky začala brzy chápat a respektovat je. K prohřeškům docházelo jen výjimečně. S častějším porušováním pravidel jsme se začali setkávat až o velikonočních svátcích, kdy nastalo pěkné počasí, a na venkov začali proudit turisté. Obecní úřad je pro veřejnost otevřen pouze dva dny v týdnu na tři hodiny a všechny záležitosti obyvatel městyse, u kterých to jde, jsou vyřizovány nekontaktní formou: telefonem, e-mailem či podobnými způsoby.

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 9/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V každé jednotce je jedna obytná místnost s kuchyňským koutem a koupelna se sociálním zařízením. Kromě toho je ke každému bytu na společné chodbě k dispozici malý skládek. Na snímkuoví nájemnice Blanka Pýchová.Život obyvatel městyse nadále velmi výrazně ovlivňuje nouzový stav v České republice vyhlášený vládou a prodloužený Poslaneckou sněmovnou a související opatření. Většina občanů tato omezení respektuje. Mnozí obyvatelé Jinec a okolních obcí využili krásného počasí k výletům do okolní brdské přírody. Na vycházky se vydali i lidé, kteří na to jindy při svém vytížení obtížně nacházejí čas. Prokoukly i zahrádky na soukromých pozemcích, kolem obytných domů i na sídlištích.

Celý článek...
 
Dub
07
2020
V Jincích se vyrábějí i ochranné obličejové štíty
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Starosta Josef Hála předal ve čtvrtek 2. dubna materiál na tisk komponentů na dalších 300 sad ochranných krytů do rukou Petera Neupauera.Velká pozornost je v těchto dnech věnována ochraně před infekcí v souvislosti s koronavirovou pandemií. V regionu je všeobecně známo, že se našlo hodně obětavých obyvatel, kteří zabezpečují materiál, stříhají látky, šijí, rozdávají a rozesílají roušky.

Aktualizováno Středa, 22 Duben 2020 11:34
Celý článek...
 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství