Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

Napsal: Miroslav Maršálek

Medailisté turnaje v plážovém volejbalu Beach cup Jince 2018.Zvítězili potřetí za sebou

Již počtvrté se uskutečnil na koupališti v Jincích turnaj v plážovém volejbale dvojic Beach cup 2018. Po celou sobotu 7. července probíhaly boje v šestičlenných skupinách, jedna parta hrála dopoledne, druhá odpoledne. Do podvečerních vyřazovacích zápasů nastoupila čtyři nejlepší družstva z každé skupiny. V zápase o třetí místo zvítězila dvojice Jakub Hrkal a Dominika Tkáčová nad sourozenci Alešem a Radkem Hůlovými.

O nejcennější kov byl sveden vyrovnaný zápas. Po stavu 1 : 1 na sety následoval třetí set. Nakonec zbylo stříbro na bratry Zdeňka a Jana Pšeničkovy z Čenkova. Už jejich postup do finále byl překvapením pro ty, kteří věděli, že ze skupiny postoupili až jako čtvrtí. A tak se nakonec vítězi celého turnaje stali již potřetí za sebou Marek Hartman a Petr Chochola.

Srp
05
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 14/2018

Dětem se v Podluhách líbila hra „Člověče, nezlob se“, kterou přivezli Pionýři z Jinec. Foto: Miroslav Maršálek.Pionýři předvedli deskové hry

O posledním červnovém týdnu se přímo v Jincích moc výjimečných akcí nekonalo. Jinečáci spíše odjížděli na akce do okolí. Pionýrská skupina Jince se zúčastnila v sobotu 23. června předprázdninové akce pro děti v Podluhách, kde připravili pořadatelé řadu atrakcí. Naši zástupci trochu přispěli k pestrosti nabízené zábavy prezentací deskových her, které provozují v klubovně Společenského centra nebo jimi obohacují jiné zábavné či sportovní akce. Přivezli jsme odborníky na šachy, takže bylo možné si zahrát partii nebo se naučit něco z pravidel. Z ostatních her byl zájem především o velké „Člověče nezlob se“ na koberečku, ale to se odehrávalo na zemi. Z pravých stolních her to vyhrál Quoridor a hlavolamy.

čen
25
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 12/2018

Prvenství v hasičských soutěžích 7. okrsku slavily Sbory dobrovolných hasičů z Čenkova, Křešína a Ohrazenice.  Foto: Marie Maršálková.Hasiči 7. okrsku soutěžili

Akce se uskutečnila v sobotu 26. května na prostranství před restaurací U pstruha na Ohrazenici. Dopoledne soutěžila dvoukolově dětská družstva v požárním útoku. Sešlo se dvanáct týmů. V mladších žácích zvítězili reprezentanti SDH Křešín, ve starších si nejlépe vedli ohrazeničtí a z přípravek byly nejlepší opět děti z Křešína.

Dospělí absolvovali dvě kola požárního útoku a běh 100 metrů s překážkami. V soutěži žen osadil 1. místo tým z Křešína. V mužích kralovali a pohár 7. okrsku SDH získali chlapi ze SDH Čenkov A.

Pohár firmy Hrkal a Grainer za nejlepší výsledek v 1. kole útoku si odvezli rovněž hasiči z Čenkova.

čec
01
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 13/2018

Výstřel se starostovy pistole, a účastníci Jineckého krosu vybíhají na pětikilomentrovou trať hlavního závodu.

Jinecký kros počtvrté

Pořadateli těchto běžeckých závodů byly v soboru 9. června městys Jince, ZŠ a MŠ Jince a mateřské centrum Jinečáček. Akce byla opět součástí Brdského běžeckého poháru. Starty všech závodů probíhaly v areálu fotbalového hřiště SK Jince 1921 a bio koupaliště. Pro děti bylo vyhlášeno 14 kategorií a běželo se ve sportovním areálu na trasách od 50 do 1800 metrů.

Hlavní závod dlouhý 5,7 km byl odstartován v 10.30 hodin a jeho trasa vedla po Ohrazenici údolím Pstruhového potoka pak vzhůru k lesu a směrem k osadě Velcí. Vracela se kolem Vystrkova nad městysem Jince zpět k Ohrazenici. Cíl byl opět na fotbalovém hřišti.

Zvítězil Tomáš Ekl z Iron stars Beroun před Romanem Bonkem z TRI Klub Příbram a Jiřím Kecksteinem z SK Tlustice. Z žen byla nejlepší Andrea Frantová z Loko Beroun.