Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN Jinecko
říj
31
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN19/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Rybářské závody pro děti na rybníku Kopáčov.Rybářské závody dětí

Další akci pro děti uspořádala v sobotu 21. září Základní organizace Českého rybářského svazu Jince. Byly to rybářské závody na Kopáčově. Soutěžící od 6 do 16 let se sešli na hrázi v půl šesté a do 7 hodin si vytáhli los a zaujali místa. Čas na lov měli do 11 hodin. Hodnotila se celková délka ulovených ryb a zvláštní cena čekala na toho, kdo měl největší rybu. Lov se řídil rybářským řádem. Každý soutěžící směl mít jeden prut s jedním návazcem a jednoduchým háčkem.

 
říj
10
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN18/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Výprava za trilobity a dávnou historií planety do okolí Jinec s geologem Josefem Muchou.Za nejstaršími obyvateli moří aneb jak se žilo trilobitům v Čechách

Komentovaná vycházka se zaměřením na velmi vzdálenou minulost naší planety se uskutečnila v sobotu 14. září. Průvodcem byl lektor geoparku Barrandien Josef Mucha, který zahájil svoje vyprávění vývojem naší planety se zaměřením na formování kontinentů. Zvláštní pozornost věnoval období před více než pěti sty miliony let. Právě v té době se na území dnešního Jinecka nacházelo dno moře a v něm trilobiti. Stopy po nich se zachovaly v břidlicích Barrandienu dodnes. Účastníci vycházky se seznámili s historií dřevouhelné huti Barbora a s chráněnými lokalitami Vinice a Vystrkov.

 
Zář
18
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 17/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Po náročném cestování chvíle odpočinku ve společenském centru při hodnocení uskutečněných výprav s pionýrským oddílem Trilobit.Pět dní v balónu 2019

Tak se jmenoval příměstský tábor, který skončil v pátek 30 srpna. Pořádal ho oddíl Trilobit Pionýrské skupiny Jince pod vedením Markéty Fraitové. Ta organizovala nejen tuto akci, ale celoročně vede jmenovaný oddíl, v němž jsou děti mladšího školního věku.

Od pondělí do pátku se účastníci ráno scházeli a odjížděli na autobusové výlety na různá zábavná místa ve Středočeském, Plzeňském či Jihočeském kraji. A je třeba připomenout, že si cestování nejen užívali, ale mnohému se také naučili. Navštívili například Pěnkavův dvůr v Takoníně, Farmapark v Soběhrdech, Technománii v Plzni, okolí zámku Loučeň, letiště a Jump arénu v Praze. Mezi ostatními dětmi se jinecké děti poznaly podle žlutých šátků s letošním znakem příměstského tábora.

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 10:48
 
Zář
19
2019
Pitná voda pro Jince, Běřín a Rejkovice
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Foceno při prohlídce vodohospodářských zařízení za účasti členů rady městyse Jince.Městys Jince momentálně zpracovává dokumentaci a připravuje výběrové řízení na rekonstrukci úpravny vody a vodovodní sítě s rozšířením vodovodu i na osady Běřín a Rejkovice.

 
Srp
28
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 15/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V závodu do vrchu Lochovice – Plešivec si na své konto připsal další vítězství Petr Pechek.Cíl byl u Čertovy kazatelny. Sedmnáctý ročník běžeckého závodu do vrchu Lochovice – Plešivec se uskutečnil v neděli 7. července. Tato akce byla součástí Českého poháru běhu do vrchu, Běhů do kopců v Praze a okolí a Brdského běžeckého poháru. Ke startu se seřadili soutěžící nad křižovatkou u mostu přes Litavku v Lochovicích. Trasa vedla směrem ke Lhotce, v polích uhýbala do lesa a pokračovala po severním svahu Plešivce. Cíl byl na území městyse Jince u Čertovy kazatelny na vrcholu „Olympu Brd“.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství