Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Jinecko
Lis
07
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 20/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Havelské posvícenské trhování si už trvale vydobylo místo v kalendáři jineckých podzimních akcí. Foto: Irena Ungrová.Havelské posvícenské trhování

Již posedmé uspořádala Základní organizace Českého zahrádkářského svazu havelské posvícenské trhování. Uskutečnilo se v sobotu 13. října na náměstí 1. máje v Jincích. Jako obvykle bylo možné po celý den zakoupit různé zboží, například ve stáncích s bižutérií, keramikou, pletenými a háčkovanými výrobky, přívěsky, magnetkami, brambůrkami, uzeninami a občerstvením.

 
říj
20
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 19/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Pavel Jícha a Irena Ungrová představují svoji knihu Jinecko pro pamětníky.Nová kniha Jinecko pro pamětníky

s podtitulem Návrat do minulosti se dostala velmi rychle do povědomí veřejnosti. Je to dílo, na kterém se pracovalo několik let, a podklady byly shromažďovány ještě dávno před tím, než vznikla myšlenka vytvořit z nich publikaci. Autorkou textu a uspořádání knihy je Irena Ungrová, se získáváním podkladů ji pomáhal Pavel Jícha, který přitom využil i velmi cenné sbírky svého otce. Poprvé byla publikace představena veřejnosti při slavnostním zasazení nové památné lípy a poté i na vernisáži výstavy historických fotografií. Za všechny ohlasy dejme slovo Olze Skalické, která rovněž poskytla podklady: „Velmi zdařilé zpracování takového množství informací a fotografií. Musela jste tomu věnovat spoustu času. Obdivuji vás, že jste se do toho pustila a výsledek je úžasný. Publikace mě moc překvapila, nečekala jsem něco tak obsáhlé. Je to moc hezky udělané a při listování se vracím zpátky do dětství.“

 
Srp
31
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 15/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Medailisté turnaje v plážovém volejbalu Beach cup Jince 2018.Zvítězili potřetí za sebou

Již počtvrté se uskutečnil na koupališti v Jincích turnaj v plážovém volejbale dvojic Beach cup 2018. Po celou sobotu 7. července probíhaly boje v šestičlenných skupinách, jedna parta hrála dopoledne, druhá odpoledne. Do podvečerních vyřazovacích zápasů nastoupila čtyři nejlepší družstva z každé skupiny. V zápase o třetí místo zvítězila dvojice Jakub Hrkal a Dominika Tkáčová nad sourozenci Alešem a Radkem Hůlovými.

O nejcennější kov byl sveden vyrovnaný zápas. Po stavu 1 : 1 na sety následoval třetí set. Nakonec zbylo stříbro na bratry Zdeňka a Jana Pšeničkovy z Čenkova. Už jejich postup do finále byl překvapením pro ty, kteří věděli, že ze skupiny postoupili až jako čtvrtí. A tak se nakonec vítězi celého turnaje stali již potřetí za sebou Marek Hartman a Petr Chochola.

 
Zář
24
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 17/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Na hasičských soutěžích 1. září v Ohrazenici se dařilo křešínským dětem, které patřily k nejmladším účastníkům.Děti dětem

Mladí hasiči z Jinec a okolí spolu se svými vedoucími nezaháleli ani o prázdninách. Připravovali se na akci Děti dětem, která se uskutečnila v sobotu 1. září na Ohrazenici. Pořádal ji za podpory obce a dalších sponzorů ohrazenický Sbor dobrovolných hasičů (SDH) reprezentovaný starostkou Danou Královou a velitelem jednotky Petrem Kusým. Průběhem provázal moderátor Karel Vydra. Přítomni byli opět i zástupci nadace Šance onkoláčkům. Výtěžek z akce byl tentokrát poskytnut rodičům Terezky z Jinec.

Dopoledne probíhaly dvě kolektivní soutěže. Každá se vyhodnocovala samostatně. Jednalo se o požární útok a štafetu. Posuzovaly se výkony ve třech věkových kategoriích: starší žáci, mladší žáci a přípravky. V celkovém pořadí zvítězili v požárním útoku mladší hasiči SDH Křešín před SDH Ohrazenice a SDH Čenkov. V požární štafetě obsadili 1. místo starší žáci SDH Ohrazenice před mladšími SDH Křešín a SDH Jince.

Jednotlivci mohli prokázat svoji zručnost v manipulaci s hadicemi. Nejdříve rozhodit, pospojovat, a pak zase v co nejkratším čase smotat. Velké pozornosti se těšil student Jakub Šimáček, který motorovými pilami vyřezal velkou houbu.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství