Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN Jinecko
Bře
13
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Před vchodem do základní školy zahajuje pan Strakatý oslavy jineckého masopustu a připravuje se na cestu v čele průvodu městysem.O jinecký masopust se postarali školáci

V loňském roce zaujala obyvatele Jinec oslava masopustu, kterou poprvé pořádala Základní škola Jince. Takže obyvatelé regionu uvítali, že se organizátoři rozhodli tuto akci zopakovat. Uskutečnila se v úterý 25. února odpoledne. Učitelky, žáci a další příznivci si dali s přípravou velkou práci, a tak není divu, že měla ještě větší úspěch mezi spoluobčany než vloni.

Celý článek...
 
Bře
06
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 4/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Dětský karneval v sále čenkovské hospody Za vodou opět přilákal děti z Jinec, Čenkova i okolí. Foto: Miroslav Maršálek.Za zábavou do Čenkova

Pomalu se rozbíhá sezóna plesů, karnevalů a tanečních zábav.

Zkrátka nepřišly ani děti. Pro ně uspořádaly v sobotu 15. února odpoledne ženy z Čenkova za podpory obce v hospodě Za vodou tradiční dětský karneval. K tanci a dovádění pouštěl oblíbené dětské melodie opět Pavel DJ Sunny Novák. On i pořadatelé připravili zábavné hry a soutěže. Ženy měly přichystáno občerstvení a pro ty, kteří chtěli vyzkoušet štěstí, byla zorganizována velká tombola.

Ale o bezprostřední atmosféru se postarali malí návštěvníci se svými dospělými doprovody. Přišli hlavně z Čenkova a Jinec a báječně se bavili.

Celý článek...
 
úno
03
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 2/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V jineckém hotelu Kratochvíl se soutěžilo o nejlepší bábovku. Foto: Marie Maršálková.Do minulého čísla Podbrdských novin se nevešlo hodně zajímavých akcí. Pokusíme se to alespoň zčásti napravit.

Kdo upekl nejlepší bábovku?

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Jince uspořádala v sobotu 7. prosince soutěž o to, kdo dokáže upéci nejlepší bábovku. Těžké rozhodování vyřešila porota udělením dvou prvních míst. Společně zvítězili Tomáš Kvapil z Jinec a Vladimíra Vinšová z Čenkova. Druhé místo obsadila Miroslava Endrštová z Jinec, o třetí se podělila Petra Křížová z Příbrami s Domovem Svatý Jan.

Nakonec měli možnost ochutnat bábovky i všichni ostatní přítomní. K tomu, ale i k tanci a zpěvu jim zahrála kapela Cirkus Hulata.

Celý článek...
 
úno
03
2020
Úspěšný výlet za vánočním kaprem do Prahy
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Tonda a Honza s cenami za vítězství ve svých kategoriích.V minulosti jsme my šachisté Pionýrské skupiny Jince často jezdili na smíchovský turnaj O vánočního kapra. Po několikaleté přestávce jsme se tam vydali znovu 21. prosince.

Celý článek...
 
úno
03
2020
V Hostomicích děti besedovaly se spisovatelkou
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Jiřina Šebková   

Foto:Jiřina ŠebkováV úterý 21. ledna uspořádala Městská knihovna Hostomice pro žáky 1. – 3. třídy ZŠ P. Lisého Hostomice besedu se spisovatelkou Dankou Šárkovou.

Celý článek...
 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství