Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Jinecko
Bře
10
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Zimní přechod přes Plešivec byl krásnou vycházkou sluncem ozářenou předjarní přírodou. Snímek je od přejezdu pod Běřínem. Foto: Miroslav Maršálek.Na Olympu Brd bylo živo

V sobotu 17. února vládlo v regionu krásné teplé jarní počasí. Přesto se organizovaní turisté i další zájemci vydali na akci, která se jmenovala Zimní přechod přes Plešivec. Pořádal ji Turistický oddíl TJ Sokol Jince pod vedením Jany Tesařové. Sraz byl na náměstí 1. máje a odtud se šlo Eškovou, poté Plešiveckou ulicí ke kraji lesa. To už ale hodně účastníků mělo bundy a svetry v baťůžcích. Pak se parta pochodujících stočila doprava a lesními cestami vystoupala na Klínek. Odtud vede vyasfaltovaná Eliščina cesta kolem odpočívadla, pomníčku partyzána a viklanu až k Vratům. A to už je jen kousek ke skalnímu útesu Čertovy kazatelny. Rozhled po krajině, vesničkách mezi kopci i po vrcholech Středních Brd byl parádní. Zpáteční trasa vedla po zelené značce západním svahem Plešivce na rozcestí nad Rejkovicemi. Následovala mnohem rovinatější Francouzská cesta a ulice Pod Plešivcem. Cíl krásné procházky probouzející se přírodou byl opět na jineckém náměstí.

 
úno
25
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 4/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Lukáš Daliman (stojící vlevo), který reprezentoval Jince v 1. české lize mládeže, sleduje boje svých největších soupeřů na turnaji v Dominikálních Pasekách.Šachisté si pomáhají

Jinečtí Pionýři podpořili v sobotu 26. ledna organizátory šachového turnaje v nedalekých Dominikálních Pasekách (obec Bratkovice). Zapůjčili materiál šachového kroužku a navštívili akci v sále Podbrdské hospody během jejího průběhu. V turnaji zvítězil Václav Hoch před Alešem Homonickým. Třetí místo obsadil nejmladší účastník a odchovanec šachového oddílu TJ a Šachového kroužku Pionýrské skupiny Jince Lukáš Daliman.

 
úno
08
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 3/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Výtvarná soutěž knihovny probíhá každý měsíc kromě letních prázdnin.Malí umělci přebírali ocenění

V pátek 18. ledna byla ve Společenském centru Josefa Slavíka v Jincích vyhodnocena první letošní výtvarná soutěž knihovny. Děti mladšího školního věku z hlubošské a jinecké a základní školy zde byly seznámeny s výsledky svého snažení, jehož cílem bylo vyjádřit téma „My tři králové jdeme k vám“. V sále kulturního střediska je přivítal předseda kulturní komise Václav Zeisek a další dospělí příznivci, většinou z řad rodičů. Na nástěnce v průčelí místnosti byly vystaveny vyhodnocené práce a ty ostatní si mohli přítomní prohlédnout na stolech.

 
úno
08
2019
Putovní pohár se vrací z Řevnic do Příbrami
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Medailisté otevřeného přeboru Jinec a vítězové všech věkových kategorií.  Foto: Marie Maršálková.Pionýrská skupina Jince uspořádala u příležitosti 35. výročí založení svého šachového oddílu mládeže Otevřený přebor městyse Jince v šachu. Přítomné hráče většinou z Příbramska a Berounska, ale i z Lysé nad Labem přivítal osobně starosta Jinec RSDr. Josef Hála, který nad akcí převzal záštitu.

 
Led
25
2019
Vánoční desetiboj v ZŠ v Hostomicích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Daniela Fatková   

Foto: Mgr. Daniela Fatková.Již tradičně se poslední den před vánočními svátky na naší škole Pavla Lisého koná Vánoční desetiboj. Zástupci tříd soutěžili v disciplínách určených pro všechny členy týmu, ale byly i disciplíny jen pro vybraného jednotlivce.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství