Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN Jinecko
Pro
11
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 22/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Část účastníků oslav Dne válečných veteránů v Jincích. Foto: Marie Maršálková.Den válečných veteránů v Jincích

V pátek 10. listopadu se obyvatelé regionu s příslušníky Armády České republiky sešli na pietním shromáždění v parku u Náměstí 1. máje v Jincích u příležitosti oslav Dne válečných veteránů.

 
Lis
18
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 21/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Mezi účastníky průvodu a pietního aktu měli velké zastoupení členové Sborů dobrovolných hasičů z Hluboše a Kardavce.Připomněli jsme si vznik Československé republiky

Někdy je až dojemné, jak aktivně se podílejí na oslavách vzniku společného státu Čechů a Slováků ti, kteří se podíleli na jeho rozdělení. Naopak pietní vzpomínky v Hluboši se zúčastnili výhradně lidé, kteří si významné události před devadesáti lety váží. Mezi nimi byli nejen občané této obce, ale například i z Kardavce a Bratkovic. K nim se připojilo i několik občanů Jinec. Setkání začínalo na prostranství poblíž obecního úřadu a průvodem uličkami obce se došlo ke vchodu do zdejšího kostela. Starostové Hluboše Bc. Jiří Čajan a Bratkovic Martin Nosek se ve svých vystoupeních podrobně věnovali událostem, předcházejícím vzniku republiky. Připomněli i strádání našeho lidu na počátku dvacátého století i oběti první světové války. Právě u dvou desek s jejich jmény se závěrečná pietní vzpomínka odehrávala. Celý program zahájila, provázela a nakonec i ukončila hornická kapela Březohorka. I v ní měly Jince své zastoupení.

 
Lis
02
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 20/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Vyvrcholením běhu na Ohrazenickém pstruhovi bylo „uhasit“ ohníčky na domku.Ohrazenický pstruh

Mladým jineckým hasičům se dařilo v sobotu 14. října na oslavách ohrazenického posvícení. Zapojili se do soutěže Ohrazenický pstruh a to hned třemi týmy.

Úkolem družstva bylo v co nejkratší době vylovit udicí dřevěného pstruha, dát ho do kýble s vodou a absolvovat trasu s několika disciplínami. Nechyběla jízda na kole trávou kolem hasičské cisterny, běh po kladině, překonání stříšky, prolézání tunýlkem, proskakování v pneumatikách, a na závěr samozřejmě nechybělo hašení. K dispozici byla stříkačka s ruční pumpou, do níž si družstvo muselo donést vlastní vodu. Jako cíl sloužil Petrem Kusým nově zhotovený krásný domeček, na němž visely plamínky. Ty bylo nutné proudem vody shodit. Pak už jen smotat hadice a rychle do cíle. Každý tým měl dva pokusy.

 
Lis
08
2017
Květiny, ovoce, zelenina i domácí zvířata v Hostomicích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Naďa Kolenská   

O zvířata se během výstavy starali (zleva): Adam Budil, Jan Walter, Josef Záhořík mladší a jeho otec, také Josef, který je předsedou organizace.  A také plno ochotných a příjemných lidí, kteří se zasloužili o pořádání výstavy v sobotu 14. října. Byla to výstava nejenom drobného domácího zvířectva, ale místní ženy připravily také expozici květin, ovoce, zeleniny a hub. Nesmím zapomenout, že zajistily také pohoštění - skvělé klobásy a přímo luxusní guláš, který navařil synovec paní Olgy Brůžkové, pan Jan Walter mladší.

Aktualizováno Středa, 08 Listopad 2017 09:31
 
říj
22
2017
Po stopách Josefa Slavíka
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Náš fotograf a zpravodaj z Jinec Miroslav Maršálek provázel ČT při jejím natáčení o životě houslisty Josefa Slavíka.  Foto: Irena Ungrová.Do Jinec opět zavítal ve čtvrtek 27. září štáb České televize. Tentokrát s ním přijel i známý houslista Pavel Šporcl. Cílem jejich zájmu v regionu bylo tentokrát vše, co souvisí se zdejším slavným rodákem, rovněž slavným houslistou Josefem Slavíkem.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství