Neděle, 21. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Jinecko
čen
14
2019
ZE ŽIVOTA JINEC
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Noc kostelů v Jincích umožnila účastníkům navštívit prostory, kam se jindy nedostanou.Noc kostelů

Tato akce pro širokou veřejnost se uskutečnila v pátek 24. května a skládala se ze dvou částí. První byl koncert chrámového sboru Antonína Kindla ze skladeb našich i zahraničních autorů. Jednu z nich opatřil českým textem sám vedoucí sboru. Ve druhé části podvečera si mohli přítomní prohlédnout prostory kostela Sv. Mikuláše včetně těch, do nichž se jindy nedostanou. K dispozici byly informace o objektu i o životě jineckých obyvatel v minulosti.

Aktualizováno Neděle, 16 Červen 2019 08:25
 
Kvě
31
2019
ZE ŽIVOTA JINEC
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Komentovaná vycházka po severovýchodním okraji Brd musela být kvůli počasí zkrácena, ale i tak se těšila velkému zájmu.Za přírodou Brd

Ani velmi nepříznivé počasí neodradilo v sobotu 4. května zájemce o přírodu z Jinecka, Příbramska, Dobříšska a Berounska od účasti na komentované vycházce v okrajové části Chráněné krajinné oblasti Brdy. Přestože pršelo, přišli si vyslechnout výklad zoologa Hornického muzea Příbram, Mgr. Davida Fischera, v prostorách bezlesí poblíž obce Felbabka, velké množství zájemců. Odvážlivcům, mezi nimiž bylo i hodně dětí, se věnovala i pracovnice Agentury ochrany přírody a krajiny Mgr. Jana Fischerová. Zajímavá vycházka byla obohacena i o setkání s některými živočichy, které nepotkáte každý den. To platí především o vzácné černě zbarvené formě zmije. Zvlášť podrobně se zoolog věnoval například obojživelníkům.

 
Kvě
19
2019
ZE ŽIVOTA JINEC
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Obrázky brdských hájoven promítal Petr Ježek na dvou obrazovkách.Historie Jinecka z nezvyklého pohledu

O problematice Středních Brd se v poslední době uskutečnilo několik přednášek a besed. Tomuto prostoru bylo věnováno i setkání, které proběhlo ve Společenském centru Josefa Slavíka v Jincích ve čtvrtek 25. dubna. Mezi obyvatele Jinec a okolí zavítal Ing. Petr Ježek. Svoji přednášku a následnou besedu zaměřil na hájovny, které se nacházejí v bývalém panství Hořovice, k němuž náleželo i Jinecko. Své poutavé vyprávění doplnil promítanými obrázky. Zasedací místnost kulturního střediska zaplnili lidé, kteří o Brdech hodně vědí. Přesto výklad Petra Ježka byl pro ně doplněním jejich znalostí o regionu, v němž žijí.

 
Kvě
31
2019
Bydlení vonící novotou a za okny panorama brdských lesů - snové přání nebo realita?
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Jince   

ekonomŽivot v harmonii s přírodou, přitom s veškerým komfortem moderní doby nabízí nový projekt Výhledy Brdy. Na okraji Jinců v lokalitě Zborovská spěje ke svému dokončení první ze dvou bytových domů v rámci developerského projektu Výhledy Brdy. Ten pro své obyvatele dokonale spojuje možnost žití uprostřed malebné brdské přírody, přesto s moderním vybavením a při mimořádné cenové dostupnosti.

 
Kvě
03
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 9/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Jince 1Pionýři připravovali dekoraci pro svátky jara

Oddíl Trilobit při Pionýrské skupině Jince věnuje v letošním roce sérii tvořivých dílniček našim tradicím. Jedna ze schůzek se uskutečnila v klubovně Společenského centra Josefa Slavíka ve čtvrtek 11. dubna. Tentokrát se stala středem pozornosti převládajících děvčat a několika kluků tématika Velikonoc. Vedoucí oddílu Markéta Fraitová připravila v místnosti tři stanoviště podle výtvarných technik. Časově nejnáročnější činností bylo zdobení vajíček pomocí barevných kytiček. Ty se vystříhávaly z papírů a na polystyrénové polotovary se připevňovaly pomocí špendlíků s barevnými korálky. Organizátorky musely ještě v průběhu schůzky přidávat stoly, aby mohlo pracovat současně více dětí.

 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství