Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Jinecko
Led
08
2019
Šikovné ruce prodavaček v Coopu v Jincích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa Kolenská.Hezkou a netradiční vánoční výzdobu připravily šikovné prodavačky v Coopu v Jincích, což zákazníci velmi ocenili.

Na svůj předvánoční nákup sem přišla také rodina Kašparova z Jinec, na fotce jsou sestry Jasmína a Adriana.

 

 
Led
08
2019
ZE ŽIVOTA JINEC PN 1/2019
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Autoři nové knihy Irena Ungrová a Pavel Jícha při besedě o svém díle.  Foto: Miroslav Maršálek.Kniha se líbí pamětníkům, i mladým

V říjnu se dostala ke čtenářům nová kniha Ireny Ungrové a Pavla Jíchy Jinecko pro pamětníky s podtitulem Návrat do minulosti. V pátek 7. prosince se uskutečnila beseda s oběma tvůrci. Proběhla za velkého zájmu obyvatel Jinec v sále Společenského centra Josefa Slavíka. První část setkání uvedl člen rady městyse Miroslav Maršálek a autorům za náročnou a pečlivou realizaci záměru poděkovat starosta městyse Jince Josef Hála. Diváci se dozvěděli, jaký vztah mají autoři k Jincům a okolí, co bylo jejich motivací při plánování odvážného projektu, a prozradili některé detaily z práce na knize. Mnohé poznatky k historii regionu i minulosti Jinec svěřili ostatním účastníkům i přítomní čtenáři. Po skončení vlastní besedy si mohli zájemci knihu zakoupit a nechat si vepsat věnování s podpisy autorů.

 
Lis
07
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 20/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Havelské posvícenské trhování si už trvale vydobylo místo v kalendáři jineckých podzimních akcí. Foto: Irena Ungrová.Havelské posvícenské trhování

Již posedmé uspořádala Základní organizace Českého zahrádkářského svazu havelské posvícenské trhování. Uskutečnilo se v sobotu 13. října na náměstí 1. máje v Jincích. Jako obvykle bylo možné po celý den zakoupit různé zboží, například ve stáncích s bižutérií, keramikou, pletenými a háčkovanými výrobky, přívěsky, magnetkami, brambůrkami, uzeninami a občerstvením.

 
Pro
04
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 22/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

O tvořivé dílny Pionýrské skupiny Jince je velký zájem. Proto se zájemci musí předem přihlásit.Tvořivky s Markétou

Oddíl Trilobit Pionýrské skupiny Jince pořádá na sklonku roku další tvořivé dílničky pro malé děti. Ve čtvrtek 8. listopadu bylo na pořadu malování na sklo. Většinu času zabralo malování na skleničky. Nejprve se načrtly fixou nanečisto obrázky, poté se obtáhly černou barvou z tuby obrysy a nakonec se takto vzniklá políčka vybarvila různými pestrými barvami. V některých případech bylo možné si nalepit již připravené zlaté či stříbrné kontury. V době, kdy skleničky schly, mohli si kluci a holky vybarvit průhlednou ozdobu vhodnou třeba na vánoční stromeček. Další dvě akce se uskuteční vždy po dvou týdnech a tématem budou nejprve adventní věnce či svícny, a poté si budou moci děti vyrobit svíčky a mýdla.

 
říj
20
2018
ZE ŽIVOTA JINEC PN 19/2018
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Pavel Jícha a Irena Ungrová představují svoji knihu Jinecko pro pamětníky.Nová kniha Jinecko pro pamětníky

s podtitulem Návrat do minulosti se dostala velmi rychle do povědomí veřejnosti. Je to dílo, na kterém se pracovalo několik let, a podklady byly shromažďovány ještě dávno před tím, než vznikla myšlenka vytvořit z nich publikaci. Autorkou textu a uspořádání knihy je Irena Ungrová, se získáváním podkladů ji pomáhal Pavel Jícha, který přitom využil i velmi cenné sbírky svého otce. Poprvé byla publikace představena veřejnosti při slavnostním zasazení nové památné lípy a poté i na vernisáži výstavy historických fotografií. Za všechny ohlasy dejme slovo Olze Skalické, která rovněž poskytla podklady: „Velmi zdařilé zpracování takového množství informací a fotografií. Musela jste tomu věnovat spoustu času. Obdivuji vás, že jste se do toho pustila a výsledek je úžasný. Publikace mě moc překvapila, nečekala jsem něco tak obsáhlé. Je to moc hezky udělané a při listování se vracím zpátky do dětství.“

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství