Pátek, 29. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN Jinecko
Kvě
09
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 9/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

V každé jednotce je jedna obytná místnost s kuchyňským koutem a koupelna se sociálním zařízením. Kromě toho je ke každému bytu na společné chodbě k dispozici malý skládek. Na snímkuoví nájemnice Blanka Pýchová.Život obyvatel městyse nadále velmi výrazně ovlivňuje nouzový stav v České republice vyhlášený vládou a prodloužený Poslaneckou sněmovnou a související opatření. Většina občanů tato omezení respektuje. Mnozí obyvatelé Jinec a okolních obcí využili krásného počasí k výletům do okolní brdské přírody. Na vycházky se vydali i lidé, kteří na to jindy při svém vytížení obtížně nacházejí čas. Prokoukly i zahrádky na soukromých pozemcích, kolem obytných domů i na sídlištích.

Celý článek...
 
Kvě
01
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 8/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Roušky se šily na mnoha místech v Jincích. Tato spatřila světlo světa Pod Královkou, a je z dílny Ireny Ungrové, která si ji hned sama vyzkoušela. Autoportrét Ireny Ungrové.Stejně jako v celé republice, tak i v Jincích museli obyvatelé přizpůsobit své životy vzniklé situaci. Naprostá většina z nich omezující požadavky začala brzy chápat a respektovat je. K prohřeškům docházelo jen výjimečně. S častějším porušováním pravidel jsme se začali setkávat až o velikonočních svátcích, kdy nastalo pěkné počasí, a na venkov začali proudit turisté. Obecní úřad je pro veřejnost otevřen pouze dva dny v týdnu na tři hodiny a všechny záležitosti obyvatel městyse, u kterých to jde, jsou vyřizovány nekontaktní formou: telefonem, e-mailem či podobnými způsoby.

Celý článek...
 
Dub
04
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 6/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Bazárkem nás provedla vedoucí herničky Jinečáčku Monika Hrňa.Dobročinná akce pro maminky

Mateřské centrum Jinečáček uspořádalo v pondělí 2. a v úterý 3. března v sále Společenského centra JS dobročinný bazárek. Našlo se na něm mnoho zajímavého a užitečného zboží. Ženy z regionu si mohly například pořídit oblečení pro sebe i pro děti, hračky, plyšová zvířátka, knížky, časopisy, puzzle, pexesa a jiné hry. A aby si mohly maminky v klidu všechno prohlédnout, popřípadě něco zajímavého vybrat, byla pro jejich ratolesti po celou dobu otevřena hernička.

Celý článek...
 
Dub
07
2020
V Jincích se vyrábějí i ochranné obličejové štíty
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Starosta Josef Hála předal ve čtvrtek 2. dubna materiál na tisk komponentů na dalších 300 sad ochranných krytů do rukou Petera Neupauera.Velká pozornost je v těchto dnech věnována ochraně před infekcí v souvislosti s koronavirovou pandemií. V regionu je všeobecně známo, že se našlo hodně obětavých obyvatel, kteří zabezpečují materiál, stříhají látky, šijí, rozdávají a rozesílají roušky.

Aktualizováno Středa, 22 Duben 2020 11:34
Celý článek...
 
Bře
13
2020
ZE ŽIVOTA JINEC PN 5/2020
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Před vchodem do základní školy zahajuje pan Strakatý oslavy jineckého masopustu a připravuje se na cestu v čele průvodu městysem.O jinecký masopust se postarali školáci

V loňském roce zaujala obyvatele Jinec oslava masopustu, kterou poprvé pořádala Základní škola Jince. Takže obyvatelé regionu uvítali, že se organizátoři rozhodli tuto akci zopakovat. Uskutečnila se v úterý 25. února odpoledne. Učitelky, žáci a další příznivci si dali s přípravou velkou práci, a tak není divu, že měla ještě větší úspěch mezi spoluobčany než vloni.

Celý článek...
 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství