Středa, 18. říjen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Divadlo Sklep – Besídka 2017

David VávraDivadlo Sklep – Besídka 2017 – středa 18. 10. od 20.00 hodin – sál České pojišťovny

David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jiří Fero Burda a další.... v novém programu (a možná na přání něco zopakujeme).

Vstupenky na všechny koncerty a divadelní představení jsou v předprodeji v Městském informačním centru v Berouně, tel. 311654321 a v síti SMS TICKET (https://www.smsticket.cz/).

PN INFORMACE Z REGIONU Rokycansko Tatrování ve Zbirohu
Zář
19
2017
Tatrování ve Zbirohu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Nicole Zaoralová   

Tato krásná dřevěná hasičská stříkačka pochází z Cerhovic. Přesto, že v sobotu 2. září nebylo počasí právě nejpříznivější, navštívil areál HZS ČR ve Zbirohu, jehož expozice je největší v Evropě, rekordní počet návštěvníků. Sedmý ročník Zbirožského hasičského tatrování zahájili náměstek generální ředitel HZS ČR plk. Daniel Miklós, starostka města Zbiroh paní Tereza Šístková a hlavní organizátor celé akce pan Vlastimil Studený.

 

Návštěvníci si mohli prohlédnout více jak 130 exponátů historické hasičské techniky, z nichž nejstarší pochází už z poloviny 18. století. Také zavítat do plně vybaveného krytu určeného pro nouzové ukrytí obyvatel a do zařízeného podzemního velitelsko - štábního pracoviště v rámci unikátní expozice ochrany obyvatelstva.

Po celý den probíhaly dětské soutěže, na tuto zábavu padlo téměř 2 000 litrů vody.

O pohodovou atmosféru se postarala hasičská hudební skupina Bonton Band, která již neodmyslitelně k Tatrování patří.

Nejkrásnější MISS TATRA se letos vybírala z 54 soutěžících. Zúčastnilo se téměř 700 hlasujících diváků, kteří zvolili jako MISS TATRA sympatie Tatru 815 - 7 4x4 Sboru dobrovolných hasičů obce Čistá u Rakovníka.

Zápřahová parní stříkačka z roku 1894, budila velký obdiv.

Odborná porota, která se zaměřila nejen na estetický vzhled, ale také například na to, jak se o Tatru její majitelé starají, korunovala titulem Miss Tatra 2017 krásku Sboru dobrovolných hasičů z Tuchořic, jednalo se o Tatru 815 - CAS 30. První vicemiss se stala svěřenkyně SDH Petrovice a druhou vicemiss se stala Tatra reprezentující červené barvy SDH městyse Liteň.

Hasiči z Němčovic ve spolupráci s MŠ Radnice mají hasičskou jednotku dětí Soptíci. Tito předškoláci přijeli vlastním hasičským autem a předvedli perfektně secvičenou ukázku přípravy hasičů i zdolání požáru. Navíc si ještě připravili cvičení v historických hasičských uniformách se sekyrkami.

Sedmý ročník Zbirožského hasičského tatrování připravilo občanské sdružení Naše hasičská minulost společně s generálním ředitelstvím HZS ČR, Skladovacím a opravárenským zařízením HZS ČR a Záchranným útvarem HZS ČR.

Kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV - generální ředitelství HZS ČR a Naďa Kolenská.

Aktualizováno Úterý, 03 Říjen 2017 08:17
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství