Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Lovečtí psi skládali zkoušky
Zář
13
2017
Lovečtí psi skládali zkoušky
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Slavnostní nástup. Foto: Pavel Moulis. Milovníci a přátelé lovecké kynologie se opět po roce sešli v hojném počtu na lesních a barvářských zkouškách v honitbě MS Vojtěch Mýto a honitbě Lesů Města Rokycan.

 

Mít lovecky upotřebitelného psa je nejen nutností pro výkon práva myslivosti, ale i zájmem samotných chovatelů nejvěrnějších čtyřnohých přátel člověka. Kromě toho to předepisuje i Zákon o myslivosti a předpisy vydané k jeho realizování. Vlastní psí upotřebitelnost se pak prokazuje na různých typech zkoušek, přičemž ty pro dosled spárkaté zvěře, se konaly v nedávné době (19. a 20. srpna) na Rokycansku. Obě myslivecké společnosti společně s Českomoravskou mysliveckou jednotou, respektive Okresním mysliveckým spolkem v Rokycanech, vytvořily skvělé podmínky i zázemí nejen pro samotné pejsky, vůdce, ale i početný doprovod (koronu).

Veterinární prohlídka. Foto: Pavel Moulis.

Dvoudenní kynologická akce konaná pod hlavičkou ČMMJ OMS Rokycany měla v obou případech stejný scénář. Sraz v útulných prostorách Restaurace Club Sladovna Mýto, prezence účastníků, slavnostní zahájení včetně vystoupení trubače Jaroslava Kadlece mladšího, veterinární prohlídka MVDr. Luďkem Uzlem, vlastní rozlosování a odchod k plnění jednotlivých disciplín.

Na sobotní lesní zkoušky se přihlásilo celkem šest psů, přičemž jeden z pejsků v průběhu zkoušek odstoupil. Čtyři psi obstáli v 1. ceně, jeden pejsek pak ve 3. ceně. Vítězem zkoušek se stala fena drsnosrstého jezevčíka Inez z Ledecké zahrady vedená Antonínem Staníkem se ziskem 262 bodů. Druhý skončil pes jezevčíka drsnosrstého, kterého vedl Martin Procházka s 229 body. Třetí příčku obsadila fena jagdteriéra Mona Vydří les se stejným početním ziskem, kterou vedl Michal Schneider. Početná a ukázněná korona tak mohla za pěkného počasí obdivovat práci jezevčíků, border teriéra, foxteriéra i jagdteriéra. Spokojeni tak mohli být nejen vůdci psů, ale i zkušení rozhodčí Irena Vyzrálová a Helena Kecová, čekatelé na rozhodčí Petr Cink a Markéta Mynaříková. Nad výkony psů, vůdců i rozhodčích objektivně bděl vrchní rozhodčí Josef Hlaváč.

Na neděli, kdy probíhaly barvářské zkoušky, bylo přihlášeno celkem šestnáct psů, přičemž dva z pejsků v průběhu dne odstoupili. Pro zbývajících čtrnáct psů byla účast na těchto zkouškách úspěšná – sedm obstálo v 1. ceně, tři ve 2. ceně a čtyři ve 3. ceně. Vítězem zkoušek se stal pes jezevčíka drsnosrstého Cyr z Krásných koutů vedený Vladimírem Hirschem se ziskem 112 bodů. Druhé místo se ziskem 102 bodů získal pes border teriéra Gaston od Stoklasného potůčku, kterého vedl Jan Červený. Zisk 100 bodů znamenalo třetí místo pro Jaspera od Stroupínského potoka – psa anglického špringr španěla, jejímž vůdcem byl zkušený Josef Sojka.

Losování pořadí.

I v neděli tak mohli být spokojeni nejen vůdci, ale především vrchní rozhodčí zkoušek Josef Hlaváč, který měl k dispozici tentokráte širší kádr rozhodčích. Výkony foxteriérů, jezevčíků, border teriérů, špringršpanělů, hannoverského barváře, bulteriéra a výmarského ohaře posuzoval Petr Cink, Karel Čepelák, Ing. Vladimír Melion, Jindřich Zábran, Aleš Vyzrál a Irena Vyzrálová.

Všem vůdcům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v praxi. K lesku zkoušek přispělo nejen chování samotných účastníků, ale i skvělé pohoštění přímo v honitbě Mysliveckého spolku Vojtěch Mýto. I jim patří velký dík.

Po úspěšném absolvování zkoušek se všichni účastníci odebrali do Restaurace Club Sladovna Mýto, kde se nejen občerstvili, sdělili si své dojmy, ale především počkali na výsledky. Vlastní vyhlášení výsledků pak proběhlo na zahradě areálu.

Celé zkoušky probíhaly v přátelské a kamarádské atmosféře, což je dobrou vizitkou nejen organizátorů, ale i samotných účastníků. Na Rokycansku se v letošním roce uskuteční ještě celá řada kynologických akcí, na které vás již nyní srdečně zveme. Jejich výčet vám ochotně sdělí jednatelka OMS ČMMJ Rokycany paní Světlana Vlnová, Plzeňské předměstí 399/II, 337 01 Rokycany, tel. 723658012.

Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany

Aktualizováno Středa, 13 Září 2017 09:20
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství