Středa, 18. říjen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Divadlo Sklep – Besídka 2017

David VávraDivadlo Sklep – Besídka 2017 – středa 18. 10. od 20.00 hodin – sál České pojišťovny

David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jiří Fero Burda a další.... v novém programu (a možná na přání něco zopakujeme).

Vstupenky na všechny koncerty a divadelní představení jsou v předprodeji v Městském informačním centru v Berouně, tel. 311654321 a v síti SMS TICKET (https://www.smsticket.cz/).

PN INFORMACE Z REGIONU Rokycansko Neobvyklý návštěvník zimní přírody
Led
04
2017
Neobvyklý návštěvník zimní přírody
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Petr Moulis   

krouz-capV počátcích nového roku se na rokycanské ochránce přírody obrací stále více lidí, že kolem obce Strašice na Rokycansku se potuluje čáp bílý. Tento druh opeřence zde tráví zimu, přičemž je zvykem, že odlétá do teplejších, příznivějších krajin. Při dnešních, poměrně mírných zimách však není ve svém druhu výjimkou.

Čápi se dokázali přizpůsobit zdejší zimě a nemají potřebu odlétat za teplem. Nabízí se otázka, čím se živí, když vody jsou zamrzlé, a na první pohled se zdá, že nemají žádnou potravu. Samozřejmě za normálních okolností se čápi nejčastěji živí rybami, žábami a menšími druhy plazů. Avšak v tomto počasí je jejich hlavním zdrojem potravy hraboš polní. Číhají na ně na polích, stejně jako například volavky popelavé, které na rozdíl od čápů nebudí u lidí takovou pozornost. Nemusíme ovšem mít o tohoto nádherného brodivého ptáka strach, hrabošů je na polích naštěstí stále dost a tak nijak nestrádá. Pokud mu nebude zdejší prostředí vyhovovat, určitě zamíří za svými opeřenými přáteli do teplých krajin.

V případě jakýchkoliv dotazů se rozhodně můžete obrátit na telefonní číslo 603 239 922, 371 722 686, nebo navštívit přímo rokycanské zvířecí záchranáře na adrese Švermova 748, Rokycany.

Petr Moulis, Záchranná stanice živočichů Rokycany

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství