Čtvrtek, 29. červen 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zákaz odběru povrchových vod

Vodní hospodářstvíVážení občané, vzhledem k současnému déle trvajícímu období s minimem srážek a s tím spojeným nedostatkem vody ve vodních tocích, Městský úřad Hořovice, odbor výstavby a životního prostředí, jako příslušný vodoprávní úřad s okamžitou platností vyhlašuje až do odvolání zákaz odběru povrchových vod z vodních toků v celém správním území ORP Hořovice, a to pro účely mytí aut, zalévání hřišť, trávníků, napouštění nádrží a bazénů. Dodržování zákazu bude provádět vodoprávní úřad na území všech obcí ORP Hořovice a v případě porušení bude věc řešena ve správním řízení. Zákaz byl vydán formou veřejné vyhlášky (opatření obecné povahy), která je dostupná na úřední desce městského úřadu a na webových stránkách Města Hořovice.

www.mesto-horovice.cz

Odbor výstavby a životního prostředí MěÚ Hořovice, vodoprávní úřad

 

PN INFORMACE Z REGIONU Rokycansko Neobvyklý návštěvník zimní přírody
Led
04
2017
Neobvyklý návštěvník zimní přírody
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Petr Moulis   

krouz-capV počátcích nového roku se na rokycanské ochránce přírody obrací stále více lidí, že kolem obce Strašice na Rokycansku se potuluje čáp bílý. Tento druh opeřence zde tráví zimu, přičemž je zvykem, že odlétá do teplejších, příznivějších krajin. Při dnešních, poměrně mírných zimách však není ve svém druhu výjimkou.

Čápi se dokázali přizpůsobit zdejší zimě a nemají potřebu odlétat za teplem. Nabízí se otázka, čím se živí, když vody jsou zamrzlé, a na první pohled se zdá, že nemají žádnou potravu. Samozřejmě za normálních okolností se čápi nejčastěji živí rybami, žábami a menšími druhy plazů. Avšak v tomto počasí je jejich hlavním zdrojem potravy hraboš polní. Číhají na ně na polích, stejně jako například volavky popelavé, které na rozdíl od čápů nebudí u lidí takovou pozornost. Nemusíme ovšem mít o tohoto nádherného brodivého ptáka strach, hrabošů je na polích naštěstí stále dost a tak nijak nestrádá. Pokud mu nebude zdejší prostředí vyhovovat, určitě zamíří za svými opeřenými přáteli do teplých krajin.

V případě jakýchkoliv dotazů se rozhodně můžete obrátit na telefonní číslo 603 239 922, 371 722 686, nebo navštívit přímo rokycanské zvířecí záchranáře na adrese Švermova 748, Rokycany.

Petr Moulis, Záchranná stanice živočichů Rokycany

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství