Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS ZE ŽIVOTA JINEC PN 19/2017
říj
20
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 19/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Výprava čtyř organizací Českého svazu žen z Příbramska u kamarádek z Kutné Hory. Foto: Marie Maršálková.Přátelské setkání s nahlédnutím do historie

Devět členek Základní organizace Českého svazu žen Jince se zúčastnilo v sobotu 23. září výměnného poznávacího zájezdu do Kutné Hory. Jely s okresní výpravou spolu se zástupkyněmi dalších tří organizací, které působí na Příbramsku.

Po setkání s představitelkami místní družební okresní organizace v prostorách základní školy se účastnice vydaly do historického jádra a dalších míst v okolí. Přitom vyslechly výklad průvodkyně o historických událostech spojených s navštívenými pamětihodnostmi. Jinecké ženy si společně s ostatními členkami výpravy prohlédli například katedrálu Barboru, Vlašský dům a kostnici.

Na oplátku navštíví kutnohorské ženy náš region.

Výprava čtyř organizací Českého svazu žen z Příbramska u kamarádek z Kutné Hory. Foto: Marie Maršálková.

Neopakovatelné dojmy z podzimního Českého ráje

Po všech stránkách se vydařil v sobotu 30. září autobusový zájezd Turistického oddílu Tělocvičné jednoty Sokol Jince. Krásné podzimní počasí umocnilo nádheru kraje kolem hradu Kokořín. Organizátorka Jana Tesařová opět, jak je jejím zvykem, v autobuse seznámila s programem a rozdala mapky se zajímavými informacemi o navštíveném regionu. První zastávka byla u Pokliček – zajímavých skalních útvarů, připomínajících obrovské houby. Nejvíce času strávili účastníci na hradě Kokořín a v jeho okolí. Snad všichni vystoupali na vyhlídkovou věž s krásným výhledem na zdejší lesy. Většina členů výpravy se nechala provést interiéry stavby. Zbytek dne strávili účastníci na toulkách po okolních stráních, prošli Kokořínským dolem podél potoka Pšovka, obdivovali skalní útvary i idylické stavbičky, vkusně zapadající do členité krajiny. Mnozí strávili závěr akce na terase restaurace u Kaniny, odkud byl dobrý výhled na shromaždiště k odjezdu domů. Ti méně unavení si mohli díky paní redaktorce Nadi Kolenské v autobuse prohlédnout Podbrdské noviny. Dočetli se tam i o příměstském táboru Pionýra, Dni dědečků či Brdském sedmiboji, tedy o akcích, na kterých někteří z účastníků zájezdu byli.


Další ocenění pro Jince

Tentokrát se jím může pochlubit kultura. V úterý 3. října se delegace z Jinec zúčastnila slavnosti ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Proběhlo zde vyhodnocení nejlepších dobrovolných knihovnic ze Středních Čech. Jedno z pěti ocenění Středočeský Kramerius převzala Zuzana Belanská. Informace o události nám poskytl Zdeněk Štefek, který byl u minulých vyhodnocení jako radní Středočeského kraje pro kulturu a památkovou péči. Svěřil se nám: „Tentokrát jsem seděl v publiku, ale určitě jsem rád, že akce, která se uskutečnila poprvé v roce 2012, pokračuje i nadále.“ Jak se uvádí v oficiální zprávě, jedná se o regionální ocenění „zacílené na knihovny s dobrovolným knihovníkem, jejichž práce je nedoceněná ale přitom nesmírně záslužná“.

Diplom, finanční odměnu pro knihovnu, samolepku k vylepení na pracovišti a další dary obdržely kromě Zuzany Belanské i knihovnice ze Světic, Jenče, Kostomlat a Brodce nad Jizerou.

Pozvánky:

* Čtvrtek 19. října, sál Společenského centra JS Jince: První tvořivá dílna Pionýrské skupiny a knihovny; od 14 do 17 hodin.

* Sobota 21. října, Jince, prostranství u klubovny rybářů Za černým mostem: 6. hubertský den; od 11 hodin.

* Středa 25. října, Jince, klubovna Společenského centra JS: Podzimní miniturnaj v šachu pro děti i dospělé; od 16 hodin.

* Sobota 4 listopadu, jídelna Základní školy Jince: Turnaj nadějí a přebor ZŠ Jince v šachu mládeže, zve ZŠ a Pionýr; prezence od 8 do 8.30 hodin. Miroslav Maršálek

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství