Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN ADVENTNÍ ČAS ZE ŽIVOTA JINEC PN 18/2017
říj
12
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 18/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Pochod Babí léto na Plešivci se letos i díky lepšímu počasí vydařil.Putování krásnou přírodou Brd

Nevětší strach měli v sobotu 16. září organizátoři pochodu Babí léto na Plešivci z turistického oddílu TJ Sokol Jince z počasí. V loňském roce akci hodně znepříjemnilo, ale tentokrát bylo mnohem přívětivější. Odrazilo se to i na mnohem větší účasti. Na výběr byly tři trasy, z nich největší zájem měly převážně rodinné kolektivy o desetikilometrovou.

Na cestu se vydaly i maminky s kočárky. Na trase bylo několik zastavení naučné stezky Z Jinec na Olymp Brd, procházelo se částí městyse, Vinicí, přes Klínek, kolem Viklanu a Smaragdového jezírka. Pěkný výhled byl tentokrát i z Čertovy kazatelny poblíž vrcholu Plešivce.

Účastníci se pohybovali mimo území bývalého Vojenského újezdu Brdy, které se těší velké pozornosti médií. To ale pochodujícím vůbec nevadilo. Spíše ocenili, že jejich vycházku nic nenarušovalo.


 

Nohejbalisté z Jinecka si připomněli památku svého kamaráda Luďka Weindlinga.

Sportovci z Jinecka se sešli na Ohrazenici

Nohejbalový oddíl Tělovýchovné jednoty Jince uskutečnil v sobotu 16. září již 4. ročník nohejbalového turnaje trojic – memoriálu Luďka Weindlinga. Památku svého kamaráda přišlo na prostranství před restaurací U pstruha na Ohrazenici uctít devět družstev. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, z nichž se postupovalo do závěrečných bojů.

Předseda TJ Jince Jan Haken byl s průběhem akce spokojen: „Počasí se umoudřilo a nepršelo, zázemí díky personálu Restaurace U Pstruha bylo vynikající nejen občerstvením během turnaje, ale i večer voňavým masem přímo z udírny. Co naplat, vypocená kila bylo třeba zase nějak doplnit.“

Bojovalo se o originální pohár. Tuto krásnou trofej se podařilo vybojovat trojici Matěj Škůta, František Lafek a Jan Endršt. Druzí byli Áda Havel, Václav Tyll a Vladislav Šmejkal a na třetím místě skončili Dáda Schneider, Petr Fenik a Václav Beneš.


Starostka Sokola Kateřina Korbelíková přebírá od sportovců sletovou štafetu, aby k ní připnula stuhu jineckého Sokola.

Štafeta putovala přes Jince

Členové Tělocvičné jednoty Sokol připravili na sobotu a neděli 23. a 24. září bohatý program. K jeho vyvrcholení došlo v neděli kolem desáté hodiny, kdy se zde krátce zastavila sletová štafeta. Přicestovala z Nižbora, Komárova a Felbabky. Starostka Sokola Kateřina Korbelíková na ni připnula stuhu Tělocvičné jednoty Sokol Jince a naopak převzala na památku této události stuhu od župy společně s pamětními samolepkami. Poté se mladí jinečtí sportovci vydali se štafetou na další cestu přes Hluboš na Příbram a Březové Hory.

Program však začal již v sobotu veřejným sportovním odpolednem. Jak nás podrobně informovala členka výboru Sokola Iva Vošahlíková, zájemci si mohli zacvičit nebo zahrát míčové, ale i nemíčové hry. Převážně mladé gymnastky se vydaly pod vedením cvičitelek Kateřiny Korbelíkové a Jany Březovské na opékání buřtů. Večer byl připraven v rámci Noci sokoloven další program pro členy tělocvičné jednoty, kteří měli možnost v tělocvičně i přespat.

V neděli pokračovaly ukázky cvičení pro veřejnost. Ti obyvatelé Jinec, kteří se přišli podívat, měli možnost si prohlédnout nově zrekonstruované části budovy. Starostu obce i další zájemce provedla po těchto prostorách Jana Tesařová. Prohlídku doplnila o řadu informací. Již hotová první etapa rekonstrukce stála 1 milion 600 tisíc Kč. Připravena je druhá etapa, která by zahrnovala výměnu oken, podlahy, topení v přísálí, rekonstrukci části budovy s kanceláří i rozvody elektriky a vody.

Pozvánky:

* Sobota 14. října, Jince: Havelské posvícenské trhování; od 9 hodin.

* Neděle 15. října, Společenské centrum JS Jince: Slavíkovy Jince, houslový koncert; od 15 hodin.

* Sobota 21. října, Jince, prostranství u klubovny rybářů Za černým mostem: 6. Hubertský den; od 11 hodin.

Fota + text: Miroslav Maršálek.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství