Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS ZE ŽIVOTA JINEC PN 16/2017
Zář
06
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 16/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Účastníky pochodu Babí léto na Plešivci čekají krásná zákoutí brdské přírody. Foto: Miroslav Maršálek.Počasí bude letos stoprocentně lepší

Velkou akci připravují turisté Tělocvičné jednoty Sokol Jince. Pro širokou veřejnost je určen pochod Babí léto na Plešivci. Jedná se o třetí ročník, který se uskuteční 16. září. Start bude v areálu jineckých chovatelů v Křešínské ulici od 8 do 12 hodin. Do cíle na témže místě je třeba dorazit do 17 hodin.

Na výběr jsou tři trasy. Ta nejkratší sedmikilometrová je vhodná i pro rodiče s malými dětmi a kočárky. Zdatnější sportovci se mohou vydat na vycházky dlouhé 13 nebo 20 kilometrů.

Na akci nás pozvala organizátorka Jana Tesařová. Dodala: „V loňském roce to řada zájemců z širokého okolí vzdala kvůli zoufale deštivému počasí. Snad nám letos bude osud nakloněn příznivěji.“

 

Na šachových Letních miniturnajích 2017 proběhnou další napínavé boje. Foto: Miroslav Maršálek.

Letní šachové miniturnaje jdou do finiše

Ze sportovců na Jinecku byli nejaktivnější spolu s fotbalisty hlavně šachisté. I když se jednalo zejména o přespolní.

Projevilo se to při dosavadním průběhu letních miniturnajů. Po třetím turnaji, který proběhl 6. srpna, jsou v čele celkového pořadí Miroslav Maršálek z pořádající Pionýrské skupiny Jince (Pionýr) a Šachového oddílu TJ Jince se 6,5 bodu spolu s Tomášem Zoubkem (6 bodů) ze Šachového klubu Smíchov. Největším kandidátem na vítězství je ale Vojtěch Kovářík (6 bodů) ze ŠK Příbram-Baník (Baník). Ten má totiž o jeden turnaj méně a z dalšího se mu budou na rozdíl od ostatních započítávat všechny body.

V žácích do 15 let vede Jan Fatka ze ŠK MěÚ Hostomice před Eliškou Kováříkovou (Baník) a Davidem Zárybnickým z Ohrazenice (Pionýr).

Ten je zatím nejlepším žákem jineckého kroužku do 15 let spolu s Thanh Nam Dao, Zdeničkou Dlouhou, Květoslavou Čábelkovou a Vandou Zárybnickou.

Protože po dobu prázdnin byla většina mladých jineckých šachistů mimo své bydliště, posunuli jsme dva prázdninové turnaje až na září. Na dobré umístění a lepší ceny mají tedy naději i ti, kteří trávili léto jinde.


V Ohrazenici se opět dařilo mladým hasičkám a hasičům ze Záluží. Foto: Marie Maršáková.

Mladí hasiči sportovali a pomohli kamarádům

Po loňském úspěchu zopakoval Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Ohrazenice, spolu s dalšími příznivci za podpory obce akci Děti dětem. Osm družstev mladých hasičů z Jinecka, Příbramska a Berounska spolu soupeřila v sobotu 26. srpna v požárním útoku a ve štafetě. Obě soutěže se vyhodnocovaly samostatně. Soutěž byla organizována ve spolupráci s nadačním fondem Šance onkoláčkům, které byl v závěru slavnostně předán výtěžek z akce ve výši 35 808 Kč. Navíc byl dvěma dětem Františku Srbovi a Elišce Minaříkové předán dar od ohrazenických hasičů po 3 000 Kč.

Celý den probíhaly další doprovodné akce, k dispozici byla trampolína, bylo možné využít nabídky zboží bazárku, zejména menší děti se vyřádily v pěně, kterou jim připravili hasiči.

V soutěžích bylo nejúspěšnější družstvo SDH Jince, které vybojovalo první a druhé místo. Zvítězilo v požárním útoku před svými kamarády z týmu Kardavec/Bratkovice a z Čenkova. Ve štafetě se nejvíce dařilo SDH Záluží, následovaly Jince a Kardavec/Bratkovice.


Po Jincích se nyní bude díky opraveným komunikacím jezdit bezpečněji. Foto: Miroslav Maršálek.

Rekonstrukce komunikací se chýlí k závěru

Od loňského roku probíhají práce na kanalizační síti, vodovodním řadu i na úpravách komunikací v různých částech městyse Jince. Pokud opomeneme práce na Francouzské cestě, které provádějí Lesy České republiky, finišují akce, které dali hodně zabrat některým obyvatelům Jinec. V těchto dnech si konečně oddechli lidé bydlící v Sadové ulici, jejichž jediná příjezdová komunikace se musela podrobit podstatně rozsáhlejší rekonstrukci, než s jakou se počítalo při zahájení prací. Naopak největšího počtu obyvatel a návštěvníků městyse se dotkla rekonstrukce komunikací v ulici Zborovské, která zahrnovala i parkoviště na sídlišti. Do závěrečné fáze se dostaly práce na trase kanalizace v ulici Pod váhou, a než se dostane toto číslo Podbrdských novin do rukou čtenářů, bude hotový asfaltový povrch i v Husově ulici nad kostelem.


 

Pozvánky:

* Sobota 9. září, Jince, od 9 hod., Brdský sedmiboj, zve Jinečáček.


 

* Sobota 9. září, Jince, od 14 hod. na Sokolské zahradě, Den dědečků.


 

* Neděle 10. září, Jince, od 9 hod. ve Společenském centru JS, poslední Letní miniturnaj 2017 a vyhodnocení, zve Pionýr.


 

* Neděle 10. září, Ohrazenice, od 18 hod. v restauraci U pstruha, hra Lídy Boudové Bedřich Hrozný.

Miroslav Maršálek.

 

Aktualizováno Středa, 06 Září 2017 08:37
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství