Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

Zář
06
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 16/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Účastníky pochodu Babí léto na Plešivci čekají krásná zákoutí brdské přírody. Foto: Miroslav Maršálek.Počasí bude letos stoprocentně lepší

Velkou akci připravují turisté Tělocvičné jednoty Sokol Jince. Pro širokou veřejnost je určen pochod Babí léto na Plešivci. Jedná se o třetí ročník, který se uskuteční 16. září. Start bude v areálu jineckých chovatelů v Křešínské ulici od 8 do 12 hodin. Do cíle na témže místě je třeba dorazit do 17 hodin.

Na výběr jsou tři trasy. Ta nejkratší sedmikilometrová je vhodná i pro rodiče s malými dětmi a kočárky. Zdatnější sportovci se mohou vydat na vycházky dlouhé 13 nebo 20 kilometrů.

Na akci nás pozvala organizátorka Jana Tesařová. Dodala: „V loňském roce to řada zájemců z širokého okolí vzdala kvůli zoufale deštivému počasí. Snad nám letos bude osud nakloněn příznivěji.“

Aktualizováno Středa, 06 Září 2017 08:37
 
Srp
29
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 15/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Jince 4Loňští vítězi potvrdili, že to umí

Turnaj v plážovém volejbalu dvojic Beach cup 2017 se uskutečnil v areálu jineckého bio-koupaliště v sobotu 8. července. Hrály se dvě základní skupiny po šesti družstvech. Z každé skupiny postupovaly čtyři nejlepší týmy do play off.

Celkovými vítězi se nakonec stali Petr Chochola a Marek Hartman, kteří slavili úspěch i v loňském ročníku. Stříbrné medaile obdrželi Pavel Sedláček a Jiří Vinkler a jako třetí skončili Tomáš Zadina s Jakubem Johnem.

Aktualizováno Úterý, 29 Srpen 2017 12:04
 
čec
02
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 13/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Přebor MŠ – vítěz Tomáš Mařík. Foto: Marie Maršálková.Soutěžili nejmenší šachisté

Celoroční práce šachového kroužku v jineckém předškolním zařízení vyvrcholila v pátek 16. června Přeborem Mateřské školy Jince 2017 v šachu. Losování probíhalo s využitím počítače na čtyři kola bez časové kontroly. Hlavnímu rozhodčímu Miroslavu Maršálkovi pomáhali dva žáci Šachového kroužku Pionýrské skupiny Jince ze Základní školy Jince prvňáčci Lev Nykonyuk a Ondřej Vlach. Ti spolupracovali s předškoláky celý školní rok a mají zásluhu na tom, že všichni nejmenší zájemci o královskou hru zvládli základy šachu docela dobře.

S přehledem zvítězil Tomáš Mařík, který získal 3 body. Následovali čtyři hráči se 2,5 body. 2. Adéla Cajthamlová jako nejlepší dívka, 3. Tomáš Kadlec, 4. Thanh Nam Dao všichni Jince) a 5. Marek Fajrajzl (Křešín). Spokojená se svým výsledkem ale může být i 6. Kamila Choutková, která skončila soutěž s jednobodovou ztrátou na vítěze. Očekávaní trenérů splnili i ostatní, včetně Zdeničky Dlouhé z Ohrazenice, která obdržela cenu fair play za pomoc soupeři.

 
čec
14
2017
Nicolas Pietrula mistrem České republiky
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Nicolas Pietrula v červnu získal další památný dres do cenné sbírky.O zviditelnění jineckého regionu se v posledních dvou týdnech zasloužili především sportovci. Velkého úspěchu dosáhl mladý cyklista Nicolas Pietrula z Jinec.

Aktualizováno Pátek, 14 Červenec 2017 09:40
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství