Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Do Olešné přivezla Švejka paní Müllerová
Lis
07
2017
Do Olešné přivezla Švejka paní Müllerová
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták.Skutečně, kdo se v sobotu 21. října vypravil na Staročeské odpoledne, které pořádal Zvířátkov v Olešné, mohl potkat paní Müllerovou, která vozila na kriplkáře dobrého vojáka Švejka a tak se sem-tam ozývaly i výkřiky „Na Bělehrad“ „Za císaře pána!“.

 

Pořadatelé se totiž návštěvníkům, kterých i díky docela pěknému počasí přišlo opravdu požehnaně, snažili přiblížit dobu dobrého vojáka Švejka, tedy 20. a 30. léta minulého století. Kolem hlavních dvou protagonistů se vytvořila hezká skupinka v dobovém oblečení.

Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták. Foto: Václav Šesták.

Kromě procházky mezi zvířátky, o která se ve Zvířátkově starají, byl připraven pěkný program. S básníčkami a písničkami vystoupily např. děti z MŠ Olešná, ale také přijely děti ze ZŠ a MŠ z Cheznovic, vesele zahrála kapela Švejk-band Plzeň, pohádku „O princezně, která se nebála“ přivezlo divadlo Tondy Novotného, které vtáhlo do hry i děti. Konala se i další představení, ale ty už jsme neviděli.


Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták. Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták.

Zato jsme navštívili tvořivou dílnu, kde si děti pod dohledem zkušených výtvarnic stříhaly, lepily, ale také např. pletly košíčky z pedigu. U hromady slámy se slámovalo, nejčastěji vznikaly objekty ve tvaru srdce či kolečka, komu se co zadařilo. V řemeslných stáncích bylo možno zakoupit nápadité ručně vyráběné zboží. Děti se kromě toho všeho mohly povozit na ponících, pohladit si kůzlata a další zvířata, nebo vyrazit na vyjížďku na voze taženém koňmi.

Celé odpoledne moderoval herec Jan Bílek a zvuk zajišťoval i moderoval Karel Hasman.

K dispozici bylo chutné občerstvení vč. výborného štrůdlu a grilovaných klobás. Stála se na něj dlouhá fronta, obsluha měla vskutku plné ruce práce. Pivo teklo proudem a pro děti limonáda. Marta ŠeVac

Fota: Václav Šesták.

 

Komentáře  

 
+1 #1 Martin Peksa 2017-11-17 22:49
Osudy dobrého vojáka Švejka začínají zprávou o atentátu v Sarajevu v roce 1914 ("Tak nám zabili Ferdinanda...") a dále se odehrávají za první světové války, tak jak je možné, že "Pořadatelé se ... snažili přiblížit dobu dobrého vojáka Švejka, tedy 20. a 30. léta minulého století."?!?
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství