Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 19/2017
říj
20
2017
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 19/2017
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

O prodloužení podchodu debatovali na hořovickém vlakovém nádraží (zleva) genrální ředitel SŽDC Ing. Pavel Surý, místostarosta Hořovic O. Vaculík, starosta Hořovic J. Peřina a poslanec P ČR Richard Dolejš. Foto: Radka Kočová.Poslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 4. října. Informace novinářům podal starosta Jiří Peřina.

Výjezdní jednání v Dražovce

J.P.: Včerejší rada začala netradičně, výjezdně, v lesoparku Dražovka, kde jsme se setkali s nájemcem lesoparku, kterým je Lesospol, s.r.o., Zbiroh, který zajišťuje pro město správu tohoto porostu. Hlavním důvodem setkání bylo, že hospodáři považují lesopark za naprosto unikátní ve smyslu přirozené obnovy lesa. Mají zájem požádat o zařazení tohoto porostu mezi demonstrační objekty u Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů. Tato organizace působí pod ministerstvem zemědělství.

Chtěli radě zdůvodnit, proč chtějí takto učinit a ukázat některé naprosto unikátní lokality. Rada nemá nic zásadního proti tomuto návrhu. Neslo by to do budoucna zviditelnění Hořovic a také možnosti získat případné dotace na další rozvoj lesoparku. Pro nás je podstatné, že zařazení Dražovky jako demonstračního objektu by nebránilo v její další revitalizaci. Občané Hořovic by byli informování prostřednictvím informačních tabulí, proč byl lesopark zařazen mezi demonstrační objekty.

Dražovka je velice zajímavá, obyvatelé Hořovic ji často navštěvují. Pohled některých je velmi kritický, zdá se jim, že správa lesoparku není na dostatečné úrovni, že jsou tam hromady klestí. Bylo nám vysvětleno, že klest má v lesoparku zůstávat, protože je to hnojivo pro stromy a pro podrost. Zazněl i názor, že když se v lesoparku kácí, tak někteří občané okamžitě kontaktují média, volají policii apod. Avšak lesopark je přestárlý a musí se kácet, protože hrozí, že stromy popadají. Nad 160 let je strom na konci života a prostě padne. Může se stát, že spadne na někoho.

 

SMSky místo hlášení rozhlasu

Vzhledem k ukončení činnosti městského rozhlasu rada revokuje své usnesení ze dne 2. 10. 2002 o poplatku za jeho použití a schvaluje poplatek za zprávu distribuovanou Mobilním rozhlasem ve výši 500 Kč za jednu komerční zprávu (o velikosti do 138 znaků). Zprávy z Městského úřadu, příspěvkových organizací a městských spolků budou rozesílány zdarma.

J.P.: Funguje asi jenom polovina hlásičů, amplionů, a do budoucna zřejmě dojde k jejich sejmutí. Rekonstrukce městského rozhlasu by byla finančně velmi náročná. Současná rada od záměru rekonstruovat městský rozhlas ustoupila. Hořovice se rozrůstají, síť hlásičů by se musela rozšiřovat a navíc je špatná kvalita zvuku. Tedy je lepší se zaregistrovat do mobilního rozhlasu, a buď informaci dostanete mailem nebo SMSkou. Na stránkách města je o způsobu registrace podrobná informace. 

Zastávka na Sklenářce

Rada souhlasí s nabídkou, podle které dodá společnost SiaInvest, s.r.o., za cenu max. 176.660 Kč vč. 21 % DPH čekárnu na plánovanou autobusovou zastávku na Sklenářce, ve směru do Tlustice. Objednat dodávku a montáž.

J.P.: Tuto zastávku požadují obyvatelé. Tímto jim vzkazuji, že se o Sklenářku taky staráme. Oni mají pocit, že se o ně město nestará. Budeme se starat víc. Stejný pocit mají i obyvatele Letné, ale pro ně jsme v tomto volebním období udělali hodně, jsou tam nové chodníky, které tam nikdy nebyly. Překvapil mne na zastupitelstvu vyslovený názor obyvatel Letné, že je třeba zakonzervovat město. Ale my chceme, aby se Hořovice rozrůstaly. Chápu názor, že růstu města je potřeba přizpůsobit infrastrukturu, a na tom pracujeme.

Zastávka bude osazena, jakmile tam technické služby udělají podklad. Teď ale budou dělat odvodnění parkoviště v proluce Pražské ulice. Je tam pouze jedna kanalizační vpusť a tak se z parkoviště při deštích stává bažina. Ačkoliv to není naše, rozhodli jsme se, po souhlasu majitele pozemku, tuto úpravu udělat. Snad se to trochu zlepší. Největší problém je, že parkoviště není náš pozemek.

S majitelem máme nájemní smlouvu, platíme nájem 16 tisíc měsíčně. Parkovné nám pokryje nájem a dost i zbude. Parkovací automaty jsou skvělé, ani jsme nečekali, že to bude mít takový přínos pro město. Nyní jsme z výnosů parkovného vybudovali ve Fügnerově ulici záchytné parkoviště, kde se parkuje zdarma. Nebudeme ho zpoplatňovat. K položení asfaltového povrchu vozovky dojde v listopadu tohoto roku.

Odkoupení pozemku u vlakového nádraží

J.P.: Rada doporučila odkoupit pozemek u vlakového nádraží, kde nyní parkují auta na základě nájemní smlouvy. Pak bychom mohli více upravit jeho povrch, zádlažbou či asfaltem. V této souvislosti je zajímavé, že nás včera (4. října) navštívil ředitel Správy železniční a dopravní cesty Ing. Pavel Surý v doprovodu pana poslance Richarda Dolejše. Pan ředitel přislíbil, že se bude zabývat našim projektem prodloužení podchodu na tlustickou stranu, kde bychom rádi následně vybudovali parkoviště za cca 6 milionů, vč. osvětlení atd., pro druhou stranu – Tlustice, Sklenářka. Zvýšila by se tím parkovací kapacita. SŽDC by musela investovat do podchodu cca 50 milionů korun. Ale pan ředitel naznačil, že by investovali i do opravy budovy a ploch kolem, kde by mohlo konečně vzniknout důstojné autobusové nástupiště atd., a po těchto úpravách by možná mohlo dojít opět ke zobousměrnění této komunikace.   

Město pro realizaci udělalo maximum, dospěli jsme v případě stavby podchodu do územního rozhodnutí. Projekt pro územní rozhodnutí a územní rozhodnutí vč. mapky, kde je zakresleno, jak to bude vypadat, si pan ředitel odvezl. Často nám je vyčítáno, že děláme projekty do šuplíku, ale nyní jsme byli připraveni. SŽDC má na podobné projekty vyčleněné peníze, které musí do roku 2020 proinvestovat, takže náš projekt se jí hodí.

Od Tlustice chodí lidé přes koleje. Vlaková doprava se zrychluje, Pendolíno prošustí stanicí 160 km v hodině, skoro ho neslyšíte.

Revitalizace zeleně okolo Starého zámku

Rada souhlasí s nabídkou, podle které zpracuje společnost ANTA, spol. s r.o., za cenu 162.503 Kč vč. 21 % DPH, studii revitalizace zeleně v okolí Starého zámku dle přílohy.

J. P.: Součástí této studie je i posouzení původní podoby zahradní úpravy, například ze sadařského hlediska velice originálních druhů jabloní. Marta ŠeVac

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 20 Říjen 2017 12:26
 

Komentáře  

 
+2 #1 Jarmila 2017-11-02 22:08
Zastávka na Sklenářce za cenu 176.660 Kč :) to jsem zvědavá jestli to bude pozlacený. Za 176 tisíc se dá postavit malá chata.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství