Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Cibulová setkávání
říj
19
2017
Cibulová setkávání
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Cibulových copů byl dostatek a návštěvníci jim věnovali pozornost. Foto: Naďa Kolenská.Hořovický Cibulový jarmark je velkolepá akce, která již dávno přesáhla věhlas regionu. Její přípravě se věnují pořadatelé, členové místní organizace zahrádkářů, několik měsíců předem, neúnavně již 29 let. Málo kdo z nás si umí představit, jak náročná akce to je, kolik času zabere např. čistění cibule, aby se pak proměnila v nádherné cibulové copy, kterých každoročně šikovné ruce členek organizace napletou stovky.

 

My vnímáme třeba jen to, že jakoby kouzelným proutkem jsou v pátek vyznačena již všechna místa pro prodejní stánky, že se bezpečnostní agentura stará o bezproblémový průjezd Hořovicemi, který je v tento den omezen, že jsou rozmístěna mobilní WC. A také to, že v sobotu večer jsou Hořovice krásně uklizené.

Těšíme se na plno stánků s rozmanitou nabídkou zboží. Na výstavy, které jsou vždy v radnici. Tady obdivujeme zeleninu i krásná jablka a můžeme se zapojit i do soutěže o nejhezčí jablko. Zastavíme se u včelařů, vyslechneme zajímavou přednášku, ochutnáme med i medovinu. Jako národ zapálených houbařů jsme zvědaví, jestli pro nás opět letos připravila mykologická organizace výstavu hub. Máme štěstí, dva dny před jarmarkem se vydalo do okolních lesů 10 mykologů, aby nasbírali bezpočet druhů hub, které nám představili. Vidíme zde nejen nám známé druhy, ale hlavně se zastavujeme u těch ostatních, různých barev a tvarů, které neznáme.

Letos máme zase štěstí na počasí, i když je poměrně chladno, jsou jen malé dešťové přeháňky a tak se rádi zastavíme na náměstí a u domu zahrádkářů, kde hrají různé kapely.

Před radnicí nabízí víno z Německa ze spřáteleného města Gau-Algesheim sami radní, za pultem se střídají starosta, místostarosta i radní. Víno bylo výborné a rychle mizelo až zmizelo.

Jarmark pro nás Hořovičáky patří k životu, stejně jako čtyři roční období. Jedni ho zatracují, z města odjíždějí, další ho navštěvují v pátek večer, někteří si ho užívají v pátek i sobotu. V řadě hořovických rodin se schází rozsáhlé příbuzenstvo, přijíždějí také přátelé ze vzdálenějších míst, alespoň jednou za rok se zase vidíme. V davu letmo zahlédneme lidi, se kterými jsme se dlouhé roky neviděli, vlasy svázané do culíku, zešedivěly, v levé ruce hůl, čas nezastavíš, o to víc jsou naše setkávání vzácná a příjemná.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství