Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN ADVENTNÍ ČAS Na traktoriádu do Praskoles se sjelo 56 strojů
Zář
19
2017
Na traktoriádu do Praskoles se sjelo 56 strojů
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Dva stejné traktory značky Škoda 30, r.v. 1949, vlastní Petr Krejčí z Tmaně a Karel Osmančík z Radouše. Za nimi stál ještě starší traktor téže značky s rokem výroby 1947.Tolik jich tam stálo před polednem v sobotu 9. září, zda se ještě řady strojů odpoledne rozšířily, nevíme. V areálu Agrony Rpety v Praskolesích stály vystaveny traktory ve dvou řadách, zemědělské stroje a vojenská vozidla pak na prostranství vedoucím do dvora.

 

Do provozu uvedli pořadatelé i šrotovník poháněný tímto dieselovým motorem.Tam také zájemci mohli vidět v provozu starou mlátičku na obilí, či šrotovník poháněný starým dieselovým motorem pomocí řemenice. Dál ve dvoře bylo možno zakoupit zemědělské plodiny, např. cibuli. V humně pod střechou se dalo posedět a občerstvit se pitím i jídlem.

Na poli naproti areálu Agrony předvádělo orbu několik historických traktorů. O podívanou byl mezi početnými návštěvníky velký zájem. Odpoledne se pak železná kavalérie vydala na spanilou jízdu do Stašova.

Mezi vystavenými stroji byly opravdové unikáty, např. traktory Zetory 25, nebo ty, které byly vyrobeny ve Škodových závodech v letech 1947 až 1949. Ale našly se tam ještě i starší unikáty. Majitelé je s velkou láskou opravují, vylepšují a leští celý rok a občas si s nimi vyjedou na vyjížďku nebo aspoň jednou za rok na traktoriádu do Praskoles, kterou pořádá Traktor klub Praskolesy.

Marta ŠeVac

Aktualizováno Úterý, 03 Říjen 2017 08:17
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství