Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Hořovické dny zdraví s Janou Kociánovou
Zář
10
2017
Hořovické dny zdraví s Janou Kociánovou
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Kočová   

Foto: Radka Kočová.Prevence. To bylo zásadní téma akce s názvem Hořovické dny zdraví, která se uskutečnila v sobotu 26. srpna v odpoledních hodinách v areálu Starého zámku. Hned za vstupní branou si mohli lidé nechat změřit krevní tlak nebo hladinu cukru v krvi.

 

„Pokud se zjistí překročení těchto hodnot, doporučíme lidem návštěvu lékaře. Už se nám také stalo, že jedné z návštěvnic podobné akce byl naměřený tak vysoký krevní tlak, že musela být okamžitě hospitalizovaná,“ uvedla zástupkyně Nemocnice Hořovice. Podle ní tento a další případy dokládají, jak je prevence důležitá.

V areálu Starého zámky bylo při Dnech zdraví mnoho dalších stánků, v nichž poskytovali odborné informace zástupci Červeného kříže ČR, Všeobecné zdravotní pojišťovny i Týmu silniční bezpečnosti. „U nás se lidé dozvědí podrobnosti o povinné výbavě jízdního kola. O tom, jak má být správně nasazená cyklistická přilba, do kolika let je povinná. Také si řekneme něco o bezpečnostních prvcích, na jakou vzdálenost jsou viditelné, kdy by se měly nosit a kam bychom je měli umístit,“ sdělila za Tým silniční bezpečnosti Lucie Javůrková a navíc přidala přesný údaj: „Lidé by měli vědět, že bezpečnostní prvky jsou viditelné na dvě stě metrů.“ U tohoto stánku si návštěvníci mohli nasadit brýle, které simulují opilost. „Vyzkoušejí si, jak opilý řidič vidí,“ popsala Lucie Javůrková.

Na nádvoří Starého zámku se představila i Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, dále Hasičský záchranný sbor Hořovice, Městská policie Hořovice nebo Červený kříž ČR.

Po celou dobu preventivního setkání probíhal kulturní program. Jeho součástí bylo skvělé vystoupení zpěvačky Jany Kociánové i nápadité dětské šou s Karlem Moravcem. Pořadem provázel moderátor Aleš Růžička.

Součástí akce byla soutěž o hodnotné ceny. Pořadateli akce byly město Hořovice, Městské kulturní centrum Hořovice a Nemocnice Hořovice. Setkání podpořili svou účastí partneři. Patřily k nim Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, Buzz production, Tým silniční bezpečnosti, Programmatic Media, Derma Medical Clinic a Sodastreem.

Akce se konala pod záštitou starosty města Hořovice Jiřího Peřiny.

Foto+ text: Radka Kočová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství