Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Zdičtí chovatelé byli úspěšní i na své výstavě
Lis
08
2017
Zdičtí chovatelé byli úspěšní i na své výstavě
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Josef Košťálek   

Jan Urban se svými poháry.O víkendu 7. a 8. října uspořádali zdičtí chovatelé v areálu koupaliště svou tradiční výstavu drobného zvířectva spojenou s okresní soutěží drůbeže. 102 vystavovatelů z blízkého i širšího okolí sem přivezli 900 ks zvířat.

 

Výstava přilákala mnoho návštěvníků, přesto že nám počasí moc nepřálo. K vidění byli králíci, holubi, nejrůznější druhy drůbeže i ukázka exotického ptactva a v sobotu dopoledne proběhla ukázka králičího hopu, tj. cvičených králíků skákajících přes překážky.

Zdičtí chovatelé se zde samozřejmě prezentovali ve velké síle. Nejúspěšnější byl Jan Urban, který vyhrál okresní soutěž drůbeže a získal i druhé místo. Jeho Husy české byly oceněny pohárem pro nejlepší kolekci národního plemene. A triumf završil ziskem čestné ceny ve všech třech expozicích čili za drůbež, králíky i holuby.

Ale dařilo se i ostatním zdickým chovatelům: Jiří Čaj vyhrál pohár za 1. místo v soutěži o nejlepší kolekci holubů, 3. místo zde získal Josef Hříbal, jeho syn David Hříbal získal pohár pro nejlepšího mladého chovatele plus získal pohár za nejlepšího holuba výstavy. Josef Pánek získal pohár za nejlepšího holuba voláče. V králících se Václavu Kaslovi podařilo získat pohár za 3. nejlepší kolekci výstavy a Jaroslavu Mázdrovi pohár za nejlepší kolekci Vídeňských králíků. Vedle těchto hlavních pohárů zde zdičtí chovatelé dohromady získali 18 čestných cen. Potěšující je zisk čestných cen u mladých chovatelů: Vojta Přibyl je získal za drůbež hned tři a Tomáš Justych jednu za kachny.

Následující víkend se konala okresní soutěž králíků v rámci výstavy v Hostomicích, odkud si zdičtí chovatelé odvezli pohár za 1. a 2. místo, které nám zajistil J. Mázdra s Vídeňskými černými a V. Kasl s Novozélandskými bílými.

Foto + text: Josef Košťálek, za ZO ČSCH

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství