Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN ADVENTNÍ ČAS Kočky a zase kočky ve Zdicích
Lis
07
2017
Kočky a zase kočky ve Zdicích
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav ŠestákZajímavostí na letošní XVII. mezinárodní výstavě koček ve Zdicích v sobotu 14. a v neděli 15. října byly také kočky lidské. Totiž hned ve vestibulu Společenského domu jste si mohli nechat proměnit svůj lidský obličej v kočičí. Šikovná paní malířka sotva stačila uspokojovat zájemce o tuto proměnu.

 

Výstava se ve Zdicích konala díky ČSCH – Specializovaná organizace chovatelů koček Zdice pod záštitou mezinárodní organizace chovatelů koček FIFE a Sdružení chovatelů koček v ČR. Velký díl práce odvedl zejména výstavní výbor ve složení: ředitelka výstava Jana Sudíková, zástupkyně ředitelky a hospodářka Martina Nováčková, tajemnice Renáta Winklerová a tlumočnice Šárka Štefanová.

Kočička s katalogem výstavy v ruce je tajemnice výstavy Renáta Winklerová.Na výstavě nás přivítala paní tajemnice se slušivým kočičím obličejem, a zdůraznila, že poděkování za práci při uspořádání výstavy si zaslouží všichni aktivní členové zdické organizace a jejich rodinní příslušníci a dále Eva Sedláková a firma Eurogad Zdice za pomoc při realizaci výstavy. Rovněž velmi děkuje vedení Společenského klubu za možnost pořádat tuto výstavu v krásných prostorech společenského domu. Hlavními sponzory se staly Město Zdice, Veterinární klinika na Zdaboři Příbram a firmy Halla Foder, Miroslav Weber – Mlýn Hořovice.

Na výstavě posuzovala kočky odborná mezinárodní porota, která udělovala různé tituly v několika soutěžních třídách.

Bylo zde možno získat kontakty na chovatele a dohodnout zakoupení některé krásné ušlechtilé kočky. Rovněž byly k mání stánky s různými chovatelskými potřebami pro kočičky vč. krmení, pelíšků, hraček apod.

O prohlídku vystavovaných kočiček byl mezi návštěvníky veliký zájem po oba dny. Mohli jsme obdivovat kočičky krátkosrsté, polodlouhosrsté, dlouhosrsté i zcela holé, kočičky perské, orientální a nevím, s jakými ještě přívlastky. Všechny však byly velmi opečované, milované a prostě výstavní. Na chovatelích bylo vidět, že jinak než s obrovskou láskou a nadšením tento náročný koníček dělat nelze.

Za vše mluví motto výstavy: „Mám rád kočky, protože mám rád svůj domov a ony se krok za krokem stávají jeho duší.“ (Jean Cocteau)

Všimli jste si, že i ta vaše obyčejná mourovatá či tříbarevná kočka domácí vám rozumí?

Marta ŠeVac

Aktualizováno Středa, 08 Listopad 2017 09:19
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství