Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN ADVENTNÍ ČAS Berouňáci uctili v Lánech památku TGM
říj
12
2017
Berouňáci uctili v Lánech památku TGM
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

V berounské delegaci se uctění památky TGM v Lánech zúčastnil také starosta Berouna Ivan Kůs (druhý zleva). Společné foto se zástupci Sokola.Právě 14. září uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Během dopoledne proběhla vzpomínková akce v Lánech, které se zúčastnily i děti ze základních škol z Berouna.

 

Také delegace dětí ZŠ Beroun- Závodí reprezentovaná školní družinou a klubem, odjela spolu s paní ředitelkou Mgr. Hanou Kozohorskou a paní vychovatelkou na pietní akt. Cestou ještě do autobusu přibyly děti z „Wágnerky“. Počasí nám nepřálo, bylo chladno a deštivo. Přijeli jsme o něco dříve, a tak jsme se zašli podívat na „Lánskou oboru“, kde chovají lamy a antilopy losí. Pak jsme navšítvili místní hřbitov, kde se nachází pomník T. G. Masaryka. Za naši školu se šli poklonit památce T. G. Masaryka Lukáš Hána, Bětka Langmajerová a Anežka Povolná. V deset hodin zahájila ceremoniál hudba, hradní stráž napochodovala na svá místa, čestná stráž stála u pomníčku Masaryka. Přítomná kapela hrála do pochodu slavnostní muziku a delegace přinášely na hrob kytice a věnce, aby uctili památku T. G. Masaryka. I my jsme za naši školu položili kytici. Po slavnostním aktu jsme ještě navštívili Muzeum Tomáše Garrigua Masaryka. Po prohlídce v muzeu proběhla beseda s představiteli Sokola i legionářů.

Akci pro nás připravil Český svaz bojovníků za svobodu, líbila se nám, přinesla nám mnoho dalších zajímavých informací. Děkujeme paní Aleně Mészárosové, která celou akci za Beroun připravila. Bylo nám velkou ctí, že jsme se mohli této významné události, kterou byla připomínka 80. výročí od úmrtí T. G. Masaryka účastnit.

Květa Hrbáčková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství