Sobota, 16. prosinec 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Horband koncertoval v hořovické radnice

horKapela Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice zahrála v sále hořovické radnice. Další z letošních koncertů se uskutečnil ve středu 15. listopadu ve večerních hodinách. Horband nabídl v letošním roce řadu dalších vystoupení, kromě jiného s dalšími interprety zahajoval Hořovické kulturní léto. Jak uvedl ředitel hořovické základní umělecké školy Jakub Albrecht, skupina vystoupí i v rámci Kulturního léta roku 2018.

Foto + text: Radka Kočová.

PN ADVENTNÍ ČAS Klubíčko bude v České televizi
Zář
20
2017
Klubíčko bude v České televizi
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Monika Vaňková   

Štáb České televize strávil s klienty dva celé dny. Klubíčko je významným poskytovatelem sociálních služeb pro rodiny s těžce postiženými dětmi a dospělými z celé ČR a zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením již 20 let. Jeho práci přijela zdokumentovat Česká televize.

 

Ve středu 4. října v 15.40 hodin na ČT2 poběží pořad Klíč, ve kterém uvidíme reportáž natočenou přímo v Klubíčku Beroun z.ú. Štáb České televize strávil s klienty dva celé dny. První natáčecí den začal v ranních hodinách v penzionu Na Vráži, kde klienti po rozcvičce předvedli běžné činnosti, mezi které patří individuální vzdělávání se speciálním pedagogem konceptem bazální stimulace, která nabízí jedincům podněty pro vývoj jejich osobnosti.

Veselo bylo při muzikoterapii, ke zpěvákům a muzikantům v pirátských kostýmech si pobrukoval i kameraman a dobrá nálady přilákala Stellinku, což je mladá fenečka, která pomocí canisterapie příznivě působí na psychiku a motivuje k fyzickým cvikům klienty. Pak už jsme relaxovali a malovali akrylovými barvami obrázky a prakticky seznamovali diváky s kouzlem arteterapie. První natáčecí den byl nabitý aktivitami v Klubíčku, druhý den jsme se rozhodli strávit mimo penzion. Pak štáb ráno vyzpovídal paní ředitelku Klubíčka Alenu Peckovou, která diváky seznámila s novými plány na rozšíření prostor Klubíčka, které získalo prostředky z Adventního benefičního koncertu ČT.

Klienti ale také nezaháleli, na Tetíne zkontrolovali KnihoBudku, která je jejich projektem pro veřejnost k bezplatnému půjčování a výměně knih a vydali se do Nižbora. Tamní zámek pro Klubíčko připravil krásný interaktivní program o pravěku. Klienti si vyzkoušeli drcení obilí a výrobu placek, střelbu z kuše, tvorbu hliněných šperků a oblékli se do keltských dobových kostýmů. Na rozloučenou jsme si všichni zazpívali s doprovodem keltských nástrojů a unaveni, ale plni zážitků jsme zamířili zpět do Klubíčka na Vráž. Takže, nezapomeňte se dívat na pořad Klíč, a dejte nám vědět, jak se vám to líbilo. Třeba prostřednictvím facebook.com/KlubickoBeroun.

Monika Vaňková

 

Komentáře  

 
0 #1 Ali 2017-10-17 17:01
Your style is very unique compared to other folks I have read stuff from.
Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just book mark this blog.

http://theelderscrolls5skyrimevolution225.ru

my web blog; land: http://Theelderscrolls5skyrimevolution225.ru/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství