Pátek, 06. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Budoucí kuchařka ze Sedlčan je ve finále soutěže Svačina roku

Alice Fielisová Sandwich s omáčkou z dijonské hořčice s koprem opečenou dýní a tuňákem RIO mareSedlčany, 27. listopadu 2019 – Alica Fielisová ze Středního odborného učiliště Sedlčany je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.

PN ADVENTNÍ ČAS V podhradí Karlštejna oslaví advent dvakrát
Lis
20
2019
V podhradí Karlštejna oslaví advent dvakrát
kultura - KULTURA
Napsal: Karlštejn   

adkarlDvě oslavy adventu se letos budou konat v podhradí starobylého Karlštejna. Na první i poslední adventní neděli je připraven bohatý program.

Plakát

 

Poprvé bude na náměstí před Muzeem betlémů živo v neděli 1. prosince. Počínaje 14. hodinou tu budou diváky bavit kapely Kapičky, Čenkomor, Ajeto i děti z místní školy a Dvora Sofie. V 16.30 návštěvníky pozdraví karlštejnský rychtář, purkrabí hradu a vrchní karlštejnský sklepmistr. Všichni si připijí letošním vínem z místních vinic, zástupce pivovarnického cechu narazí soudek s karlštejnským pivem Karlíček. To pak budou moci zdarma ochutnat úplně všichni. Speciální sváteční program si přichystaly děti z místní školy, při jejichž společném vystoupení se známým zpěvákem, obyvatelem Karlštejna Pavlem Vítkem bude rozsvícen nazdobený vánoční strom.

Druhá oslava Karlštejnského královského adventu se uskuteční o »zlaté« neděli 22. prosince. Zahraje staropražská kapela Třehusk, představí se děti ze střediska volného času Domeček Hořovice a místní školky. Taneční skupina Proměny předvede své pásmo a také živý betlém. I tentokrát si budou rychtář, kastelán a sklepmistr připíjet karlštejnským vínem, přímo na pódiu bude naražen dřevěný soudek s místním pivem.

Další slavný obyvatel Karlštejna Pavel Zedníček v roli předsedy poroty vyhlásí výsledky soutěže O nejlepší vánoční cukroví. Zlatým hřebem Zlaté neděle budou Andělské hry - adventní zjevení několika Andělů na chůdách, zvěstují, jak se chovat v příštím roce. Tečku za programem obstará dvanáctiminutová ohňová show. Po oba dny se diváci mohou těšit také na stylový jarmark, otevřený hrad Karlštejn a muzejní stezku.

Neděle 1. prosince od 14.00 hodin - hudební sdružení ČENKOMOR z Čenkova, dětská skupina AJETO z Prahy, děti ze Dvora Sofie v Karlštejně, country kapela KAPIČKY, děti ze ZŠ Karlštejn, Pavel VÍTEK, naražení soudku s karlštejnským pivem Karlíček, přípitek karlštejnským vínem, rozsvícení vánočního stromu na náměstí.

Neděle 22. prosince od 14.00 hodin -

děti z DOMEČKU Hořovice, taneční skupina PROMĚNY z Řevnic, staropražské Vánoce s kapelou TŘEHUSK, ŽIVÝ BETLÉM, ADVENTNÍ ZJEVENÍ andělů na chůdách, vyhlášení výsledků soutěže O NEJLEPŠÍ CUKROVÍ, děti z MŠ Karlštejn, Pavel ZEDNÍČEK, naražení soudku s karlštejnským pivem Karlíček, přípitek karlštejnským vínem, OHNIVÉ KEJKLE metačů ohně.

KARLŠTEJNSKÁ MUZEJNÍ STEZKA: Muzeum vína, Muzeum lehkého opevnění, Muzeum uniforem, Muzeum hodin, Mikropivovar, Muzeum betlémů, Muzeum voskových figurín

Aktualizováno Středa, 20 Listopad 2019 12:24
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství