Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

PN INFORMACE Z REGIONU
Zář
25
2017
Rokycany navštívila Zdenka Fantlová
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

Spisovatelka Zdenka FantlováJeště před rokycanskými slavnostmi dorazila do města čestná občanka a spisovatelka Zdenka Fantlová. Silná žena, která zažila holokaust, terezínské ghetto, koncentrační tábor Osvětim a pochod smrti.

 
Zář
25
2017
Milionáři za volanty autobusů
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marta ŠeVac   

Slavnostní části se zúčastnilo mnoho významných hostů, kteří chtěli na vlastní oči vidět sedm nových autobusů a jejich uvedení do provozu, nebo vyznamenané řidiče, kteří ujeli milión a více kilometrů bez nehody. Tento akt nemohl být zakončený jinak, než společnou fotografií s vedením společnosti Arriva. Foto: Pavel Paluska

Arriva Střední Čechy s.r.o. pořádala v areálu provozoven v Králově Dvoře Den otevřených dveří v sobotu 9. září. Kromě bohatého programu se dostalo ocenění řidičům profesionálům, kteří již za volantem autobusů natočili milion a víc kilometrů. Tedy jsou tzv. zlatým pokladem Arrivy a firma si jich zejména vzhledem k současnému nedostatku řidičů velmi váží. Ocenění předával ředitel společnosti Arriva Zdeněk Abraham.

 
Zář
11
2017
Bezpečná Příbram: Perfektně odvedená práce složek státní policie
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Svobodová Pavlína   

jindrich varekaVyjádření starosty města Příbrami Jindřicha Vařeky k obvinění pachatele, který v červenci ve městě zapálil odpadové kontejnery. „K vandalským činům, jaký se stal právě v červenci, docházelo v našem městě i v minulosti. Bohužel někteří lidé jsou takoví, jací jsou, a proto nelze vyloučit, že k takovým případům nebude docházet i v budoucnosti. Nicméně je ale dobré vědět, že orgány určené k potírání takového chování skutečně fungují. A že to není zdaleka první, ani poslední případ, kdy složky státní policie zafungovaly tak, jak mají a zbavily město vskutku odporných individuí.

 
Zář
15
2017
Oslavy 120 let SDH Olešná a soustředění
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Aneta Šuttová   

Hasiči v Olešné oslavili 120. výročí založení.

Letos v srpnu uplynulo 120 let od založení SDH Olešná. Oslavy výročí proběhly v sobotu 5. srpna. Dobrovolní hasiči připravili opravdu nabitý program.

V dopoledních hodinách probíhala výstava historie SDH Olešná v přísálí místního pohostinství. Následovala výroční schůze a slavnostní průvod obcí. Odpoledne se oslavy přesunuly na fotbalové hřiště, kde bylo k vidění několik ukázek - slaňování z plošiny, hašení automobilu, vystoupení mažoretek a hasičských dětí a mnoho dalšího.

Oslavy nebyly jedinou událostí letošních prázdnin. S dětmi jsme se vydali na soustředění, které bylo ve znamení cesty kolem světa. Procestovali jsme všechny světadíly. Děti si užily hromadu soutěží a zábavy.

Za SDH Olešná Aneta Šuttová

 
Zář
06
2017
ZE ŽIVOTA JINEC PN 16/2017
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Miroslav Maršálek   

Účastníky pochodu Babí léto na Plešivci čekají krásná zákoutí brdské přírody. Foto: Miroslav Maršálek.Počasí bude letos stoprocentně lepší

Velkou akci připravují turisté Tělocvičné jednoty Sokol Jince. Pro širokou veřejnost je určen pochod Babí léto na Plešivci. Jedná se o třetí ročník, který se uskuteční 16. září. Start bude v areálu jineckých chovatelů v Křešínské ulici od 8 do 12 hodin. Do cíle na témže místě je třeba dorazit do 17 hodin.

Na výběr jsou tři trasy. Ta nejkratší sedmikilometrová je vhodná i pro rodiče s malými dětmi a kočárky. Zdatnější sportovci se mohou vydat na vycházky dlouhé 13 nebo 20 kilometrů.

Na akci nás pozvala organizátorka Jana Tesařová. Dodala: „V loňském roce to řada zájemců z širokého okolí vzdala kvůli zoufale deštivému počasí. Snad nám letos bude osud nakloněn příznivěji.“

Aktualizováno Středa, 06 Září 2017 08:37
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 11


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství