Neděle, 09. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Hořovicko Hradozámecká noc na Starém zámku v Hořovicích
čec
17
2020
Hradozámecká noc na Starém zámku v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Anna Brotánková   

Kapela GUTTA z Plzně zahraje na nádvoří Starého zámku v Hořovicích v rámci Hradozámecké noci.Stalo se již tradicí, že Muzeum Hořovicka, sídlící v areálu Starého zámku v Hořovicích, se připojuje k celorepublikové akci pořádané Národním památkovým ústavem s názvem „Hradozámecká noc“.

Kulturní památku bude možné navštívit ve večerní atmosféře a projít si nejen stálou expozici muzea, ale v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem se podívat i na dvě výstavy.

Pro letošní rok byla zvolena tematika významného jubilea 400 let od bitvy na Bílé hoře, uvidíte ukázku zbraní vojáků třicetileté války. Exponáty zapůjčil šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan, kteří také během večerního kulturního programu vystoupí se šermířským představením. Druhá výstava pojednává o významném kartografickém díle první poloviny 17. století, kterou je mapa Čech vytvořená Pavlem Aretinem z Ehrenfeldu.

 

Panely byly zpracovány a zapůjčeny Mapovou sbírkou a Geografickou knihovnou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Hradozámecká noc se uskuteční v soboru 29. srpna od 18 do 22 hodin, v prostorách nádvoří Starého zámku i muzejních expozic.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, při kterém bude rovněž uvedena přednáška pojednávající o historii Starého zámku.

Starý zámek v Hořovicích na archivním snímku.

Zmíníme též zajímavé osobnosti i tajemné podzemí tohoto původně gotického hradu.

Kouzlo okamžiku a středověkou atmosféru dokreslí hudební produkce kapely GUTTA z Plzně.

Srdečně zveme, vstupné je symbolické 20,- Kč a občerstvení zajištěno (pivo, víno, limo).

Anna Brotánková, vedoucí poboček Muzeum Hořovicka a Městské muzeum v Žebráku

Aktualizováno Pátek, 17 Červenec 2020 15:18
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství