Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Hořovičtí gymnazisté - zpátky do školy
Kvě
29
2020
Hořovičtí gymnazisté - zpátky do školy
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Na nástěnce si maturanti našli nápis, že je profesoři vítají. Zcela určitě je to potěšilo, což je vidět i přesto, že obličej jednoho z maturantů je zahalen šátkem.Nikdy bych si nemyslela, že se budu těšit do školy, ale když jsem v pondělí 11. května odevzdávala před vchodem do Gymnázia Václava Hraběte Hořovice čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, abych mohla opět na vyučování, došlo mi, jak moc mi vše chybělo.

 

Od druhého květnového pondělí mohou studenti devátých tříd po „nekonečných koronaprázdninách“ znovu do školy, aby se připravili na přijímací řízení. Stejnou možnost jsme dostali i my - maturanti. Chození do školy má teď sice naprosto specifická pravidla, ale možnost opět vidět kamarády, slyšet rady profesorů, a u toho zůstat zdraví, za dodržování pravidel stojí.

Ještě v březnu jsem musela chodit do školy pětkrát týdně, mačkala se u skřínky v davu všech, kteří přicházeli stejně jako já na poslední chvíli, a pak jsem pospíchala za svojí jednatřicetičlennou třídou. Místo jsem měla vždycky vedle své nejlepší kamarádky, se kterou jsem během hodiny stihla prokonzultovat nejen právě probíranou látku.

Takovou možnost už ovšem nemáme. Do školy chodíme jen dobrovolně, abychom se lépe připravili na maturitní zkoušku. Rozvrh máme dvakrát v týdnu a navštěvujeme pouze předměty, ze kterých maturujeme, na zbylé dny je pak možné domluvit konzultace. Ke skřínce ráno nemusím, protože nám je poprvé dovoleno chodit bez přezůvek, zato ale musíme nosit roušky. Ty si naštěstí smíme při hodině sundat. Třída, do které ráno vcházím s vydesinfikovanýma rukama, je vždy maximálně patnáctičlenná a každý musíme sedět sám. Je to pro mě velký nezvyk a všechno, co bych potřebovala kamarádce při hodině říct, musím vměstnat jen do pohledu, který pošlu do lavice za sebou. Ale i přes dvoumetrový rozestup je skvělé opět vidět kamarády, spolužáky i profesory.

Přání z maturitních plesů - úspěšně odmaturovat, nyní trochu rozšiřujeme na - odmaturovat s pevným zdravím (naším i všech kolem).

Text + foto: Daniela Hlavová.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství