Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Léto s ČÁPEM pro předškolní děti z Hořovicka
Kvě
29
2020
Léto s ČÁPEM pro předškolní děti z Hořovicka
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Míša Sarnovská   

čápPředstavte si situaci, kdy se vám ze dne na den změní váš životní rytmus. Zaběhlý chod domácnosti přestane fungovat, pracovní možnosti se změní, rostou obavy o zdraví dětí a celé rodiny….

Ze zaměstnané maminky tří dětí se rázem na dopoledne stává paní učitelka a před 12. hodinou se mění ve školní jídelnu. Na naléhavé dotazy: ,,Mami, už bude oběd?“ se snaží s trpělivostí a vlídností odpovídat: ,,Ano, miláčku, za chvilku.“ (I když právě smaží cibulku…). Odpoledne jí společně s dětmi čekají práce na zahradě a vedení školní družiny zároveň (vracíme se k ,,pěstitelkám“). Večer se pak s ,,radostí“ může věnovat neodkladným pracovním povinnostem, aby mohla její pracovní doba ráno volně navázat na povinnou školní docházku.

 

Možná vám to něco připomíná? Možná si říkáte, jak je to možné? A možná i vy podobné situace právě prožíváte.

Myslím, že právě v tuto chvíli potřebují maminky akutně pomoci. To na nás záleží, jaká atmosféra bude u nás doma panovat. Utváříme domov, teplo domova, péče o děti, učení se s dětmi, plánování nákupů, vaření a mnohdy i pracovní povinnosti. Jistě je mnoho tatínků, kteří v tuto chvíli pomáhají, jak jen mohou a snaží se být maminkám oporou, ale ve většině rodin je tatínek stále ten, který rodinu živí a do práce prostě chodit musí. Čas, energii a trpělivost na učení s dětmi už pak často nemá. (Omlouvám se všem tatínkům - mužům, kteří zvládají zastávat vícero rolí a dělat více věcí najednou. Vycházím pouze z pozorování svého okolí.)

Proto vám od 1. 7. 2020 nabízíme možnost, zajištění péče o vaše děti v dětské skupině Bílý ČÁP v obci Běštín u Hostomic.

O.p.s. ČAP pomáhá rodinám od roku 2012 se zajištěním péče o děti a to včetně dětí s postižením. Více o naší činnosti na webu www.dccap.cz . Letní programy v dětské skupině jsou vhodné pro děti, které jsou již zvyklé trávit nějaký čas bez maminky (věk cca od 3 let do nástupu do ZŠ). Kapacita je vždy pouze 12 míst a provoz je od 7.00 do 17.00 hod. Při provozu dbáme na veškerá hygienická opatření (dodržujeme doporučení KHS pro MŠ) a snažíme se trávit co nejvíce času v přírodě.

Týdenní program je obdobný jako v běžném roce s tím rozdílem, že s dětmi častěji podnikáme delší výlety, trávíme čas u vody nebo vodními hrátkami. Více o letním programu najdete na našem webu v průběhu června.

Cena týdenního programu je pouze 500 Kč a zahrnuje personální zajištění péče, program, výtvarný materiál, animační program. Stravné není součástí ceny. Více o provozu, stravování, volné kapacitě, podmínkách přijetí atd. vám ráda sdělí hlavní lektorka Bílého ČÁPA paní Růžičková na tel. 728 841 407 nebo na emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Věřím, že se tato informace dostane všem, kteří ji potřebují.

Těším se s vámi na viděnou u ČÁPA!

Míša Sarnovská – maminka, učitelka, ředitelka, o.p.s., ČAP

www.dccap.cz

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství