Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko Den Země v karanténě
Kvě
09
2020
Den Země v karanténě
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jana Šopejstalová   

Foto: Antonín Novák z Praskoles.Každoročně slavíme tento ekologický svátek 22. dubna. V tento den si připomínáme význam ochrany životního prostředí, pomyslně se spojují státy světa v různých projektech, které vyzdvihují tuto problematiku formou setkávání, výstav, programů a propagace přírody, obnovitelných zdrojů a recyklace.

 

Letošní rok je jiný. Den Země si připomínáme v individuálních formách se svými rodinami a nejbližšími. Nekonají se velkolepé akce. My jsme pojali tento svátek tak, že v přírodě pozorujeme změny, které probíhají v tomto ročním období, všichni se snažíme uklidit kousek přírody kolem nás v nejbližším okolí. Dodržujeme bezpečnostní pravidla, která tato doba vyžaduje. Fotografujeme přírodniny živé, malujeme obrázky a těšíme se, až se v přírodě opět setkáme ke společným akcím.

Mgr. Jana Šopejstalová, vedoucí MOP Trilobit

Fotografie svých loňských prací, které vytvořili Mladí ochránci přírody ke Dni Země, nám poslala paní J. Šopejstalová. Letos se nemohou scházet a tedy ani společně tvořit.

mop3, 4, 5

Foto: Antonín Novák z Praskoles.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství