Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko Na procházce v hořovické Dražovce
Kvě
09
2020
Na procházce v hořovické Dražovce
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto:  Matěj ŠestákLesopark Dražovka v Hořovicích je oblíbeným místem na vycházky nejenom obyvatel Hořovic. V loňském roce zde byla realizována 1. etapa revitalizace. Např. vzniklo několik nových altánků, kde nechybí lavičky a odpadkové koše. Součástí je také dětské hřiště s mnoha herními prvky. Také rybník Dražovák byl revitalizován, ale jeho revitalizace nesouvisela s Dražovkou. Byla realizována díky snaze MO ČRS Hořovice. Nyní je však kolem něj hezká cesta a lavičky. Na druhé straně rybníka mají své zázemí a klid ke sportovnímu lovení rybáři. Také my jsme jim nešli plašit ryby a vyfotili si je pouze zdálky přes celou plochu hladiny rybníka.

 

Foto:  Matěj Šesták.Foto: Václav  ŠestákVelice pěkně jsou upravené cestičky, které uprostřed vzrostlých stromů působí opravdu příjemně a chodí se po nich hezky. Přes potůček, který zásobuje rybník vodou, vede pěkný mostek na cestičku kolem celého rybníka.

 

 

 

 

 

 

Fota: Václav a Matěj Šestákovi.Na tomto ostrůvku si může znavený poutník sednout a v lesním tichu nad hladinou rybníka odpočinout.

Fota: Václav a Matěj Šestákovi.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství