Sobota, 04. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Z Hořovic se stává doslova skládka
Kvě
05
2020
Z Hořovic se stává doslova skládka
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto + text: Světlana LhotákováJiž delší čas si všímám, že z Hořovic se stává skládka a to opravdu doslova. Tak neskutečný bordel, jaký je u kontejnerů se tříděným odpadem, je hrozný a pohled na něj je smutný.

 

Tak si říkám: „Proč mám třídit odpad? Když už to donesu ke kontejneru, stejně ho nemám kam vyhodit. Kontejnery přetékají, krabice, papíry, PET lahve se válí všude kolem. Jediný čas, kdy jsou Hořovice „uklizené“ je před a po Cibulovém jarmarku.

V příloze zasílám foto - kontejnery na rozcestí ulic Anýžova a Svatopluka Čecha. Ale například v proluce v Pražské ul. (u grilovaných kuřat), to je také děs a hrůza, jen jsem to nestihla vyfotit.

Myslíte, že by se z toho dal zpracovat nějaký článek? Možná by se zastupitelé konečně přestali mezi sebou hašteřit o malichernostech a situace s všudypřítomnými odpadky by se začala zlepšovat. Světlana Lhotáková.


 

O odpověď jsme požádali starostu města Hořovice Jiřího Peřinu.

„Hned na úvod zdůraznit, že nepořádek kolem kontejnerů nedělají ani zastupitelé ani radní ani starosta. Naopak technické služby nad rámec běžných činností neustále po těch, kteří nepořádek působí, musí uklízet. To se děje často i několikrát denně. Poskytovatelem svozu je společnost AVE, která vyváží kontejnery v pravidelných intervalech. Obvykle jednou týdně. Kontrolu svozu odpadu zajišťuje Odbor technický a dopravní městského úřadu (pan Jetel). Máme ověřeno, že ani navýšení počtu kontejnerů nic neřeší, bude jich pořád málo.

Největší problém spočívá v tom, že kontejnery pro tříděný odpad zneužívají někteří podnikatelé, kteří by měli mít pro vlastní potřeby svůj kontejner. Jejich odpad je enormní, a tedy pro běžné potřeby občanů města potom kontejnery nestačí. V tomto případě je zde problém i legislativní, podnikatel je sice povinen mít vlastní kontejner, ale pokud tak neučiní, není ho jak postihnout. Bohužel, někteří spoluobčané si neuvědomují, že když je kontejner plný, tak prostě nelze odpad nasypat jen tak jednoduše vedle něj. Potom město vypadá, jak vypadá.

MP má nařízeno takové škůdce pokutovat. Bohužel většinou, pokud jedou na oznámení, dotyčný už na místě není. Když někoho chytnou, tak konají. Moc těch případů ale není.

Málokdo si uvědomuje, že máme v Hořovicích sběrný dvůr, kam takový odpad může kdokoliv odvézt.

Pozemky kolem Penny nepatří městu ale vlastníkovi supermarketu.“

Na to, proč vlastník supermarketu neuklízí odpadky na svém pozemku, se samozřejmě zeptáme. Marta ŠeVac

 

Aktualizováno Úterý, 19 Květen 2020 08:26
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství