Pátek, 29. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN Hořovicko Ohlédnutí za drozdovským masopustem
Bře
13
2020
Ohlédnutí za drozdovským masopustem
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Eva Ešková   

droma okKrásné sobotní odpoledne 22. února patřilo již k tradičnímu drozdovskému masopustu. Na návsi se sešla spousta masek, ale i přihlížejících, které vytáhlo z domovů slunečné i když trochu větrné počasí.

 

Po 14. hodině předal starosta obce pan Pavel Sládek maskám klíč od obce a masopustní veselí mohlo začít. Námětem letošního již 13. ročníku byla Cesta do pravěku. Průvod masek se za doprovodu dechové hudby vydal na obvyklou pochůzku obcí. Vpředu jelo pravěké vozidlo tažené mamuty, kterým pomáhaly odvážné masky, ale přidali se i přítomní bez masek. Ti se mohli na voze posilnit dobrým pitím. Nechyběly pravěké povozy s koblihami, preclíky a svařeným vínem. U řezníka si přítomní mohli koupit voňavé klobásky.

Masopustní veselí řídili pravěcí lidé, nechyběli tu ani medvědi. Dohlížet na průběh akce přišli pan král s královnou a princeznami, pobavit se přišli Slunečník, Měsíčník, Větrník i s Večernicí, rytíř, smrtka s kosou, faraon, indián, Spongebob, beruška a další krásné masky.

Průvod skončil opět u obecního úřadu, kde pravěcí lidé pohřbili basu. Tím ale masopust neskončil. Velké i malé masky se mohly jít pobavit do sálu v hostinci u Lisých, kde hrál pro děti i dospělé DJ Fanda Kožíšek.

Děkujeme paní Aleně Hertlové za krásné masky, které nám každý rok půjčuje na náš masopust. Těšíme se na příští již 14. ročník drozdovského masopustu!

Za SDH Drozdov Eva Ešková

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství