Neděle, 31. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN Hořovicko Žáci 2. ZŠ Hořovice na zámku Moritzberg
Led
23
2020
Žáci 2. ZŠ Hořovice na zámku Moritzberg
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Renata Pernegrová   

Foto: Renata PernegrováDne 18. prosince 2019, tedy jeden z posledních školních dnů před vánočními prázdninami, se podívali žáci 2. ZŠ Hořovice ze 7., 8. a 9. tříd se svými učitelkami s cestovní kanceláří na expozici o proslulé pohádce Tři oříšky pro Popelku a na vánoční trhy do německých Drážďan.

 

K všeobecnému překvapení všech žáků autobus nejprve Drážďany minul, protože první zastávkou měla být návštěva expozice o slavné pohádce Tři oříšky pro popelku. Všichni měli příležitost poslechnout si známé scény v různých jazycích, vidět originál Popelčiných šatů nebo napodobeninu jejího střevíce i ve zvětšené verzi. Vše bylo interaktivně zpracované, ale zároveň jsme si také mohli prohlédnout alespoň část zámku, např. krásný sál obložený jelením parožím, který měl být kopií toho, v němž se konal ples v pohádce. Po této příjemné hodinové prohlídce se všichni opět přesunuli do autobusu a odjeli směr Drážďany. Zde se paní průvodkyně jen zběžně zmínila o několika památkách a umožnila všem nahlédnout do jediného zachovalého kostela u sochy Martina Luthera.

Poté následoval krátký rozchod na světoznámých vánočních trzích, ovšem kvůli vyšším cenám si zde pouze pár žáků koupilo jen občerstvení, např. jahodu či banán v čokoládě, typickou štolu nebo klobásu. Všichni byli upřímně překvapeni, když paní průvodkyně ohlásila rozchod před velkým obchodním centrem Primark na téměř tři hodiny. Již za tmy se všichni i se svými obrovskými taškami, plnými nakoupených věcí, vrátili do autobusu a dlouhé tři hodiny se vraceli zpět domů do Hořovic, kam dojeli okolo půl osmé večer. Výlet byl hezký a ve všech Drážďany i Popelčina expozice jistě oživila vánoční náladu, protože všude byla samá světýlka a ozdoby. Nečekaně i ti, kteří ještě neměli všechny dárky, zde měli až dost času na to, aby to ještě napravili.

Text + foto: Renata Pernegrová.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství