Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Večer s lékařem bez hranic
Pro
07
2019
Večer s lékařem bez hranic
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Rád se pozdravil se známými z hořovické nemocnice, kde mnoho let pracovat. Na snímku s paní Janou Šrámkovou. Fota: Naďa Kolenská.Hezký večer ve společnosti sympatického chirurga Tomáše Šebka strávilo v Knihovně Ivana Slavíka Hořovice opravdu hodně návštěvníků, kteří beznadějně zaplnili přednáškový sál, chodbu i přilehlé prostory.

 

MUDr. Šebek přijel do Hořovic představit svou nejnovější knihu „Nebe nad Jemenem“. V roce 2010 totiž začal jezdit po světě s mezinárodní organizací Lékaři bez hranic. Jeho první misí bylo Haiti, kam jel několik měsíců po ničivém zemětřesení. A následovaly další mise, na každé z nich většinou strávil něco kolem tří měsíců. Pan doktor nás provedl s pomocí promítaných fotografií a mapek všemi zeměmi, v nichž působil jako lékař. A tak jsme poznali Haiti, kde lidé po zemětřesení doposud žijí v plastových stanech, chybí jim mnohé, tak 2x ročně jim tajfun odvane i ty stany, přesto si nezoufají a snaží se žít co nejlépe. Z Haiti do Čech přivezl na studium medicíny Lyonela Badetta, který snad už brzo dokončí studia. Pan doktor mu s pomocí sponzorů zajišťuje veškeré finanční prostředky nejenom na placení školného, ale také na živobytí manželky a dvou dětí. Jedno z nich se narodilo už v Čechách a porod bylo také nutno zaplatit. Také část výtěžku z prodeje knih, zatím pan doktor napsal čtyři, jde na výdaje studenta Lyonela.

Pan doktor má vynikající vypravěčský talent, a i velmi stresové situace, kdy jeho pacientům šlo o život, či sám byl ohrožen na životě, dokáže vyprávět s úsměvem. A tak nás provedl Aganistanem, kde působil ve městě Kundúz. Několik měsíců po jeho odchodu z této mise, byla nemocnice, kde působil, vybombardována americkými vojáky, kteří navíc s pomocí termovize zaměřovali a stříleli prchající pacienty… Nikdy se Američané za srovnání nemocnice se zemí a povraždění lékařů a pacientů neomluvili, ani svůj krok nijak nevysvětlili.

Další zemí postiženou válkou a strašnými nemocemi, v níž pan T. Šebek pracoval jako lékař, byl Jižní Sudán. Jeho poslední mise od ledna do března byla v Jemenu. Posluchačů se zeptal, zda vědí něco o Jemenu. A nedivil se, že ne. Média totiž o této zemi mlčí, i když v ní probíhá největší humanitární katastrofa současnosti.

Pan doktor si myslí, že je potřeba v těchto zemích působit a pomáhat v nich. Tedy i stavět nemocnice, zaučovat personál.

Lékaři bez hranic jsou velice respektovanou organizací s vysokým kreditem a přísnými pravidly, která mají zejména za cíl neohrozit žádnou misi, tedy personál vyslaný do krizových míst planety.

Účastníci besedy v knihovně věnovali dobrovolné vstupné ve prospěch této organizace. Peníze pracovnice knihovny slíbily vložit na transparentní účet organizace. Velký zájem byl i o koupi knížek pana doktora, a samozřejmě o jeho podpis do těchto knížek.

Pan doktor nám rozšířil obzory, o nichž jsme třeba neměli ani tušení. A také jsme si mohli říci, jak jsou naše starosti titěrné proti tomu, v čem žijí lidé v trápených zemích. Např. v Aganistanu zuří válka již 40 let, v Jemenu tři roky. Vyrůstají v nich generace, které nic jiného než zbraně, válku a zbytečné umírání neznají… Marta ŠeVac

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství