Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Okresní výstava zvířectva v Zaječově
Lis
22
2019
Okresní výstava zvířectva v Zaječově
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Jaroslav Srp ze Zaječova se chovatelství věnuje již 40 let. Na této výstavě okresu Beroun si odnesl pohár za svého králíka plemene Aljaška. Blahopřejeme.Tato výstava králíků, holubů a drůbeže začínala v sobotu 26. října a pokračovala až do neděle 27. ČSCH opět přivítal své příznivce v chovatelském areálu v Zaječově – Horní Kvani.

 

Stálá členská základna pracovitých lidí se opět postarala nejen o výstavní prostory, ale také o dostatek vystavovaných zvířat a také o ceny, které na výstavě chovatelé za své výstavní kusy obdrželi. Ocenění – poháry - si například odnesli Antonín Hejna z Hostomic za svého holuba Černého staváka, nebo Miloslav Nový z Tetína za Českého bubláka bílého. Pánové Jaroslav Srp ze Zaječova zase za králíka Aljašku, Jaroslav Peták ze Suchomast se radoval, jak uspěl jeho Český černý strakáč. Stejně tak Kateřina Janovská ze Suchomast, která přivezla svého Kastorexe.


 

Na výstavě bylo k vidění i okrasné ptactvo, které si prohlížely Vlasta a Terezka Tichých ze Zaječova a na mě se hezky usmívaly.

Pozadu nezůstalo ani oceňování drůbeže, tady se radovala z ocenění Barbora Bezděková z Jinec, která představila slepičku Bantamku černou, naproti tomu Tomáš Justych ze Zdic sklidil úspěch za kachnu chocholatou.


 

Na výstavu přijely také tyto ženy Světlana Kindelová z Hýskova a Elizabeth Ilona Guntermannová z Jánské, kterou očaroval tento had.

Výstavou nás opět provedl předseda chovatelů a ředitel výstavy Zdeněk Kořán, jednatelka svazu Marcela Burešová se zase postarala o trochu senzace, když dovolila návštěvníkům, aby se pomazlili s hadem.

Návštěvníků bylo, jako vždy hodně a přijeli i ze vzdálených míst. V den výstavy se pěkně usmívalo sluníčko, takže při něčem dobrém k snědku se dalo posedět i venku. Návštěvníci si i rádi prošli pár prodejních stánků před budovou, ve kterých prodejci nabízeli třeba koření, med, různé sirupy a jiné drobnosti.

Jeden pán, patrně organizátor výstavy, mě zval, abych přišla ve Státní svátek v pondělí 28. října vyfotit, jak budou výstavu likvidovat a areál uklízet. Dostavit jsem se nemohla, protože redakce právě dokončovala a posílala noviny do tisku. Škoda, že nesplnil svůj slib a z úklidu nezaslal fotografii, rádi bychom ji otiskli. Text + foto: Naďa Kolenská a Milan Pindroch.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství