Pátek, 06. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Budoucí kuchařka ze Sedlčan je ve finále soutěže Svačina roku

Alice Fielisová Sandwich s omáčkou z dijonské hořčice s koprem opečenou dýní a tuňákem RIO mareSedlčany, 27. listopadu 2019 – Alica Fielisová ze Středního odborného učiliště Sedlčany je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.

PN Hořovicko Obživlá dýně na Jivině
Lis
22
2019
Obživlá dýně na Jivině
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Lucie Váchová   

jivinaV halloweenském čase se ti nejodvážnější pustili do výroby dýňových strašidel a tematických lucerniček, za jejichž svitu v doprovodu rodičů putovali za dýňovou bytostí. Ta všem odvážlivcům rozsvítila jejich právě vyřezané dýňové tváře a odměnila sladkostmi a dýňovou polévkou. Děti odcházely neméně rozsvícené, než jejich dýňoví kamarádi a všichni se těšíme na další chystané zážitky.Tradiční Jivinská burza v neděli 27. října opět potěšila spoustu nakupujících i prodávajících. Vedle bolavých zad, vytahaných rukou a nevyspalých očí organizátorek, přinesla i zisk prostředků, ze kterých čerpáme na realizaci volnočasových aktivit pro naše nejmenší.

 

Mgr. Lucie Váchová, Sociální a kulturní výbor Obce Jivina

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství