Neděle, 17. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Předplatné Podbrdských novin

Podbrdské noviny Předplatné Vašich oblíbených novin si můžete objednat mailem: marta.sevac@podbrdskenoviny.cz , tel 603 712 534, ev. osobně v redakci.

Celoroční předplatné:

Hořovice: 276,- Kč

Mimo Hořovice: 414,- Kč.

 

PN Hořovicko Hořovičtí maturanti Přes bariéry s policií
říj
18
2019
Hořovičtí maturanti Přes bariéry s policií
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Foto: Daniela Hlavová.Policie ČR ve spolupráci s Kontem bariéry a dalšími partnery pořádá i v letošním školním roce akci Přes bariéry s policií. Studenti maturitních ročníků Gymnázia Václava Hraběte Hořovice tak měli příležitost vyzkoušet si policejní fyzické testy. Za každého, kdo náročné podmínky splnil, byl odeslán peněžní příspěvek Pavlovi. Pavel se zranil při motokrosu a potřebuje rehabilitační přístroj, který by mu pomohl se opět postavit na nohy (a to doslova).

 

Pětadvacetiletý Pavel od mala miloval sport, v deseti letech poprvé nastartoval svou závodní motorku a začal s motokrosem. Bohužel právě jeden z motokrosových závodů se mu stal osudným. Po ošklivém pádu si poranil páteř. Následná operace byla úspěšná, avšak bez pravidelných rehabilitací a (finančně náročného) přístroje se na nohy už nikdy nepostaví.

Čtvrteční ráno 3. října bylo obzvlášť chladné, přesto se sešli téměř všichni studenti posledních ročníků hořovického gymnázia, aby společně se středočeskou policií Pavlovi pomohli. Pomoc spočívala ve splnění testů fyzické způsobilosti, nezbytné pro přijetí k policii. Za každé úspěšné dokončení dostal Pavel finanční příspěvek na rehabilitace.

Policisté studentům vysvětlili, které disciplíny je čekají, seznámili je se správným provedením a kontrolovali výsledky. Gymnazisté se postupně vystřídali u člunkového běhu, kliků, celomotorických cviků a na kilometrové trati.

Je velká škoda, že se nepřispívá za účast, ale jen za splnění. Kdyby se rozdávaly body i za nasazení a touhu pomoci, prošli by všichni hořovičtí studenti s rekordními součty.

Potřebné body získalo nakonec jen devět nejsilnějších, a tak se Pavel posunul alespoň o kousek blíž k uzdravení.

Text + foto: Daniela Hlavová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství