Neděle, 17. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Předplatné Podbrdských novin

Podbrdské noviny Předplatné Vašich oblíbených novin si můžete objednat mailem: marta.sevac@podbrdskenoviny.cz , tel 603 712 534, ev. osobně v redakci.

Celoroční předplatné:

Hořovice: 276,- Kč

Mimo Hořovice: 414,- Kč.

 

PN Hořovicko Z činnosti hasičů z Vižiny
říj
10
2019
Z činnosti hasičů z Vižiny
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Irena Randaková   

Všichni hasiči. Foto: Petra Štáralová.V posledním čísle Podbrdských novin vyšla v soutěži fotografie, na níž je naše zrekonstruovaná hasičská zbrojnice ve Vižině. Náš sbor má téměř stoletou historii, k dnešnímu dni je ve sboru registrováno 45 členů dobrovolných hasičů, z toho 18 členů je mládež. Vypadá to, že v této sezoně budeme mít premiérově i přípravku – tj. děti do 6 let. Všichni dobrovolníci dělají vše zadarmo ve svém volném čase. V obci máme hodně příznivců, zpravidla jsou to bývalí členové, kteří nás podporují a fandí nám. Předávají nám cenné zkušenosti a je smutné, že nás postupně opouštějí a odcházejí do hasičského nebe.

 

Naposledy jsme naši obec reprezentovali 13. září na závodech v požárním sportu v Drahlovicích. Naše barvy hájila dvě družstva dětí a žen.

V Drahlovicích, kde jsme měli premiéru, bylo krásné počasí, byla bezva atmosféra a povedlo se nám přivézt dva stříbrné poháry a jeden bronzový. Jana Fialová

Naši dorostenci měli premiéru na soutěži v Zaječově v sobotu 21. září o pohár zakladatelů SDH Zaječov.

Zkusit štěstí vyrazili do Zaječova naši dva závodníci Verča Štáralová a Lukáš Randák. Soutěžilo se v disciplíně běh na 60 m s překážkami. Sešli se závodníci dvou věkových kategorií - mladších žáků a starších žáků ze Zaječova, Chaloupek, Vižiny, Tlustice, Březnice a Hýskova. V prvním kole se běhaly dva pokusy a z výsledného času postupovalo prvních osm do dalšího kola. V prvním kole se naši borci umístili shodně na pátém místě. Další kolo bylo vyřazovací, výkonnost závodníků byla dost vyrovnaná a o pořadí rozhodovaly vteřiny a drobné chyby. Verča obsadila krásné čtvrté místo a Lukáš to dotáhl až na stříbro. Každý závodník dostal na konci diplom a odměnu. Dopoledne uběhlo jako voda díky krásnému počasí a skvělé organizaci zaječovských hasičů.

Irena Randaková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství