Sobota, 25. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Hořovicko Z činnosti hasičů z Vižiny
říj
10
2019
Z činnosti hasičů z Vižiny
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Irena Randaková   

Všichni hasiči. Foto: Petra Štáralová.V posledním čísle Podbrdských novin vyšla v soutěži fotografie, na níž je naše zrekonstruovaná hasičská zbrojnice ve Vižině. Náš sbor má téměř stoletou historii, k dnešnímu dni je ve sboru registrováno 45 členů dobrovolných hasičů, z toho 18 členů je mládež. Vypadá to, že v této sezoně budeme mít premiérově i přípravku – tj. děti do 6 let. Všichni dobrovolníci dělají vše zadarmo ve svém volném čase. V obci máme hodně příznivců, zpravidla jsou to bývalí členové, kteří nás podporují a fandí nám. Předávají nám cenné zkušenosti a je smutné, že nás postupně opouštějí a odcházejí do hasičského nebe.

 

Naposledy jsme naši obec reprezentovali 13. září na závodech v požárním sportu v Drahlovicích. Naše barvy hájila dvě družstva dětí a žen.

V Drahlovicích, kde jsme měli premiéru, bylo krásné počasí, byla bezva atmosféra a povedlo se nám přivézt dva stříbrné poháry a jeden bronzový. Jana Fialová

Naši dorostenci měli premiéru na soutěži v Zaječově v sobotu 21. září o pohár zakladatelů SDH Zaječov.

Zkusit štěstí vyrazili do Zaječova naši dva závodníci Verča Štáralová a Lukáš Randák. Soutěžilo se v disciplíně běh na 60 m s překážkami. Sešli se závodníci dvou věkových kategorií - mladších žáků a starších žáků ze Zaječova, Chaloupek, Vižiny, Tlustice, Březnice a Hýskova. V prvním kole se běhaly dva pokusy a z výsledného času postupovalo prvních osm do dalšího kola. V prvním kole se naši borci umístili shodně na pátém místě. Další kolo bylo vyřazovací, výkonnost závodníků byla dost vyrovnaná a o pořadí rozhodovaly vteřiny a drobné chyby. Verča obsadila krásné čtvrté místo a Lukáš to dotáhl až na stříbro. Každý závodník dostal na konci diplom a odměnu. Dopoledne uběhlo jako voda díky krásnému počasí a skvělé organizaci zaječovských hasičů.

Irena Randaková

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství