Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko Sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavil 115. výročí
Zář
06
2019
Sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavil 115. výročí
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Miroslav Loněk   


Zleva: velitel sboru Jiří Svoboda, starostka Václava Flaišmanová a senátor Pavel Karpíšek. Foto: Martin Frank.V sobotu 24. srpna uspořádal sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavy 115. výročí od svého založení.

Program začínal v 9 hodin na fotbalovém hřišti již 15. ročníkem memoriálu Františka Šímy v požárním sportu. Na soutěž přijela družstva z Broum, Olešné a Zaječova. Soutěžilo se v tradičním požárním útoku mužů i žen. Prvenství v obou kategoriích si odnesla družstva z Broum. Zpestřením memoriálu byla ukázka útoku staré gardy hasičů, kteří soutěžili po více než třiceti letech. Nakonec svůj útok předvedly i bzovské děti.

 

Příjemným překvapením byla návštěva senátora Pavla Karpíška, který se rád setkal nejen s místními hasiči, ale i se starostkou obce.

Ve 13 hodin oslavy pokračovaly na návsi před budovou obecního úřadu, kde probíhaly ukázky techniky hasičů z Hořovic a Králova Dvora. Hlavně pro ty nejmenší bylo velký zážitkem moci si osahat auta profesionálů.

Program dál pokračoval před kapličkou na návsi u rybníku, kde pan farář Josef Jonáš odsloužil mši svatou pod širým nebem. Zájem lidí byl opravdu potěšující.

Po celé odpoledne byl v místní hasičské zbrojnici den otevřených dveří pro veřejnost. Kdo přišel, mohl si prohlédnout výstavu fotografií z historie i současnosti, kroniky i technické vybavení.

Krásné počasí využila spousta návštěvníků k přátelskému posezení u občerstvení před zbrojnicí. Miroslav Loněk

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství