Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavil 115. výročí
Zář
06
2019
Sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavil 115. výročí
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Miroslav Loněk   


Zleva: velitel sboru Jiří Svoboda, starostka Václava Flaišmanová a senátor Pavel Karpíšek. Foto: Martin Frank.V sobotu 24. srpna uspořádal sbor dobrovolných hasičů ve Bzové oslavy 115. výročí od svého založení.

Program začínal v 9 hodin na fotbalovém hřišti již 15. ročníkem memoriálu Františka Šímy v požárním sportu. Na soutěž přijela družstva z Broum, Olešné a Zaječova. Soutěžilo se v tradičním požárním útoku mužů i žen. Prvenství v obou kategoriích si odnesla družstva z Broum. Zpestřením memoriálu byla ukázka útoku staré gardy hasičů, kteří soutěžili po více než třiceti letech. Nakonec svůj útok předvedly i bzovské děti.

 

Příjemným překvapením byla návštěva senátora Pavla Karpíška, který se rád setkal nejen s místními hasiči, ale i se starostkou obce.

Ve 13 hodin oslavy pokračovaly na návsi před budovou obecního úřadu, kde probíhaly ukázky techniky hasičů z Hořovic a Králova Dvora. Hlavně pro ty nejmenší bylo velký zážitkem moci si osahat auta profesionálů.

Program dál pokračoval před kapličkou na návsi u rybníku, kde pan farář Josef Jonáš odsloužil mši svatou pod širým nebem. Zájem lidí byl opravdu potěšující.

Po celé odpoledne byl v místní hasičské zbrojnici den otevřených dveří pro veřejnost. Kdo přišel, mohl si prohlédnout výstavu fotografií z historie i současnosti, kroniky i technické vybavení.

Krásné počasí využila spousta návštěvníků k přátelskému posezení u občerstvení před zbrojnicí. Miroslav Loněk

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství