Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Pouť v kapli sv. Bartoloměje na hradě Točník
Zář
06
2019
Pouť v kapli sv. Bartoloměje na hradě Točník
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: M. Hošková   

Foto: Archiv rodiny Hoškovy.„Oslavujte Hospodina, neboť je dobrý“ zazněly žalmy během poutní mše svaté na hradě Točník přesně na svátek světce Bartoloměje v sobotu 24. srpna.

 

Tak jako každý rok se sešli poutníci z blízkého i širokého okolí v hradní kapli. Přítomna byla téměř stovka lidí. Tato akce se uskutečnila díky kastelánovi JUDr. Petrovi Zemánkovi. Kaple byla připravena, včetně výzdoby a lavic na sezení.

Mši svatou vedl Zdzislaw Ciezielski a při promluvě hovořil o prvním setkání sv. Bartoloměje s Ježíšem. Vzpomněl také na tragické události uplynulého týdne, kdy při nečekané bouřce zemřelo několik turistů v horách. O hudební doprovod se postaral P. Josef Jonáš. Po mši se většina poutníků podívala do nově zpřístupněných prostor Královského paláce. A také do prostor, kde byly vystaveny repliky korunovačních korun rodu Lucemburků. Tento zážitek ještě více umocnil celou točnickou slavnost.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě této akce, ať už přípravou lavic, svícnů, tištěných doprovodných písní, liturgických předmětů, tak i výzdobou kaple a také děkujeme všem, kteří přišli oslavit svátek sv. Bartoloměje!

Budeme doufat, že se opět všichni ve zdraví sejdeme i v srpnu 2020!

Za farníky M. Hošková

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství