Neděle, 05. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Hořovicko Ve Hvozdci se loučili s prázdninami
Zář
04
2019
Ve Hvozdci se loučili s prázdninami
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav Šesták.V sobotu 24. srpna opět ženy ze Hvozdce uspořádaly tradiční oblíbenou akci na místním hřišti. Opět zde stálo pódium, nafukovací hrady, stánky s občerstvením a pro děti v lese devět stanovišť s pohádkovými postavami.

Na pódiu nejprve pro ty dříve narozené vyhrávala Strašická Pohodovka, ale rády si ji poslechly i mladší ročníky. Děti dováděly na skákacích hradech a úderem 15. hodiny vyrazily plnit úkoly do lesa k pohádkovým bytostem. Ty jim do účastnických listů splnění úkolu potvrdily razítkem a v cíli si pak děti vyzvedly sladkou odměnu. Už na startu dostaly na cestu malou sladkou bábovičku.

 

Na první pozici na děti čekala babka s obrovskou řepou na provázku, jednalo se o pohádku O veliké řepě. Dalo docela fušku řepu odtáhnout několik metrů a pak zpět.

U opice Žofky se šlo po prkně a zvláštních chůdách.Na druhém stanovišti jsme v masce opice Žofky poznali paní zastupitelku Marii Ernestovou, moc jí to slušelo a líbila se nejenom dětem. Menší měly za úkol přejít po prkně položeném na kmeni, takže se s dětmi za polovinou zhouplo. Zajímavý byl úkol pro větší děti, které dostaly do rukou provázky, na nichž byly připevněné chůdy ve tvaru obrácených květináčů. Jít na těchto chůdách bylo vskutku docela náročné, přesto děti s tím problém neměly. U klokana Skippyho děti skákaly v pytli, samozřejmě těm menším pomohli rodiče. U včelky Máji přenášely v naběračce míček a větší děti vodu a přeskakovaly po plastových listech. Míčky padaly, vody v naběračkách taky moc nezbylo. Ferda Mravenec měl pro menší děti připravenou stavebnici, ze které stavěly domeček, větší zatloukaly hřebíky do klády, sem-tam si ťukly i na prsty, ale za razítko to jistě stálo. U vodníka Kebule děti lovily z bazénku rybičky pomocí udice s magnetem. Sněhurka byla velice krásná a děti se u ní strefovaly míčky do kulatých otvorů. U krásné čertice z pohádky „Čertí brko“ házely děti pytlem, v němž prý byla zcela určitě hříšná duše… Poslední razítko mohly děti získat u trpaslíka Šmudly, který ale měl pomocnici trpaslici Šmudlici. Děti nejprve nesly na měchačce kamínek, pak jim trpaslíci zavázali oči a děti měly podle čichu uhodnout, jaká potravina jim byla přistrčena k nosánkům. Byly tam banány, kafe, čokoláda a pomeranč.

Když končil Pohádkový les a už ani nezbyly žádné startovací listiny, jak nám s radostí sdělila paní Eva Hochmanová, končila také Strašická Pohodovka a nastoupily country kapely. Vstupné bylo dobrovolné. Dětí a návštěvníků přišla spousta k nemalé radosti pořadatelů.

Stánky s občerstvením byly neustále v obležení. Pivo se čepovalo do zálohovaných (50,- Kč) umělohmotných pevných kelímků s nalepeným znakem Hvozdce, kdo chtěl, mohl si tuto „skleničku“ odnést na památku na tuto akci domů, ostatní poslouží při další akci. Marta ŠeVac

Aktualizováno Středa, 04 Září 2019 09:31
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství