Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Májové oslavy
Kvě
20
2019
Májové oslavy
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jiří Peřina   

Foto: Naďa Kolenská.V podvečer 7. května jsme si jako již tradičně připomněli konec nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva, II. světové války. V Hořovicích jsme si připomněli oběti války hned na několika místech. Už v 16 hodin jsem se spolu s delegací Základní organizace KSČM zúčastnil pietního aktu u sochy partyzána na Západním sídlišti.

 

Hlavní pietní slavnost se konala od 17.00 hodin jako obvykle u pomníku Obětovaného naproti státnímu zámku. Po Večerce v podání pana Loudy položili k pomníku věnce a květiny představitelé města Hořovice, Českého svazu bojovníků za svobodu, Místní organizace ČSSD Hořovice, Základní organizace KSČM Hořovice a také Místního sdružení ODS Hořovice. Po proslovu starosty města pietní slavnost ukončila státní hymna. I přes častou kritiku na nízkou účast občanů a zejména městských zastupitelů, byla dle mého názoru účast o něco lepší. Návštěvou nás poctila i předsedkyně Okresního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Beroun, paní Alena Meszárosová. Pietní slavnosti se zúčastnil také Jan Skopeček (ODS), poslanec Parlamentu ČR, který je také hořovickým zastupitelem.

Podstatná část účastníků výše zmíněné pietní slavnosti se potom přesunula na městský hřbitov, kde se poklonila památce padlých Rudoarmějců a následně uctila památku hořovického válečného veterána Františka Lizce, který se podílel na osvobozování naší vlasti s americkou armádou.

Ve všech proslovech, které v souvislosti s májovými oslavami zazněly, bylo patrné, že nelze dělat rozdíly mezi hrdiny z Východu a ze Západu. Válka zabíjela a zraňovala stejně na západní frontě jako na frontě východní. Sama válka přinesla celou řadu křivd a bohužel celou řadu křivd přinesla i doba, která přišla po ní. Jak nespravedlivé bylo pohrdání hrdinstvím pilotů bojujících v uniformách Royal Air Force proti hitlerovskému Německu na západní frontě nebo potlačování oslav osvobození Plzně Američany. Na druhé straně ani na růžovo natřený tank Rudé armády č. 23 na dnešním náměstí Kinských v Praze nebyl úplně dokonalým výrazem kultury našeho národa.

Často slýchám, že naše mladá generace a především děti o hrůzách a hrdinech této, díky bohu, poslední války, která nás postihla, v podstatě nic neví. Zájem mladých o válečnou historii se projevuje snad jen v počítačových hrách, kde válčí ve virtuální realitě coby řidiči tanků nebo piloti letadel. Někdy třeba jen se samopalem nebo pistolí. Po zásahu se na obrazovce znovu postaví a válčí dál. Skutečná válka ovšem takovou možnost nedává, milióny obětí už nikdy nevstanou, neusmějí se ani nezapláčou.

Mír, ve kterém právě žijeme, není samozřejmostí. Udělejme vše pro to, aby jediná oběť poslední velké války nebyla marná.

S úctou Dr. Ing. Jiří Peřina (ČSSD), starosta Hořovic

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství