Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Hostomická knihovna opět vítá čtenáře
Kvě
19
2019
Hostomická knihovna opět vítá čtenáře
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Starosta Hostomic Vít Šťáhlavský poděkoval paní Ireně Lisé za dlouhodobou práci v knihovně.V pondělí 29. dubna se konala v obřadní síni radnice slavnost u příležitosti otevření zrekonstruované knihovny v Hostomicích.

 

Slavnost zahájil starosta Hostomic Vít Šťáhlavský, o knihovně pohovořila dlouholetá knihovnice paní Irena Lisá, která v knihovně pracuje od roku 1976, nastupovala do knihovny hned po maturitě. Ovšem v červenci odchází do důchodu, nahradí ji nová paní knihovnice Jiřina Šebková, která nyní ještě učí na 1. stupni základní školy v Hostomicích. Pod jejím vedením také děti z družiny základní školy předvedly pásmo básníček a písniček.

Děti ze ZŠ P. Lisého při kulturním vystoupení.

Knihovna začala půjčovat od pondělí 6. května, zatím jenom tři dny v týdnu do 8. července: pondělí a středa od 13 do 17, pátek od 12 do 16 hodin. Případná změna bude záležet na nové knihovnici.

Na čtenáře čekají velice hezké novotou vonící prostory, kde je i dětský koutek. Knihovna má celkem 14 tisíc titulů, podle paní Lisé nejvíce táhne fantazy literatura a knížky pro děti. Také nejvíce čtenářů je právě mezi dětmi.

Marta ŠeVac

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství