Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Hořovicko Hostomická knihovna opět vítá čtenáře
Kvě
19
2019
Hostomická knihovna opět vítá čtenáře
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Starosta Hostomic Vít Šťáhlavský poděkoval paní Ireně Lisé za dlouhodobou práci v knihovně.V pondělí 29. dubna se konala v obřadní síni radnice slavnost u příležitosti otevření zrekonstruované knihovny v Hostomicích.

 

Slavnost zahájil starosta Hostomic Vít Šťáhlavský, o knihovně pohovořila dlouholetá knihovnice paní Irena Lisá, která v knihovně pracuje od roku 1976, nastupovala do knihovny hned po maturitě. Ovšem v červenci odchází do důchodu, nahradí ji nová paní knihovnice Jiřina Šebková, která nyní ještě učí na 1. stupni základní školy v Hostomicích. Pod jejím vedením také děti z družiny základní školy předvedly pásmo básníček a písniček.

Děti ze ZŠ P. Lisého při kulturním vystoupení.

Knihovna začala půjčovat od pondělí 6. května, zatím jenom tři dny v týdnu do 8. července: pondělí a středa od 13 do 17, pátek od 12 do 16 hodin. Případná změna bude záležet na nové knihovnici.

Na čtenáře čekají velice hezké novotou vonící prostory, kde je i dětský koutek. Knihovna má celkem 14 tisíc titulů, podle paní Lisé nejvíce táhne fantazy literatura a knížky pro děti. Také nejvíce čtenářů je právě mezi dětmi.

Marta ŠeVac

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství