Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Poslední zvonění na GVH
Kvě
19
2019
Poslední zvonění na GVH
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Posledního zvonění na GVH.  Fota: Andrea Kopová.V květnu začaly ústní maturity, které vyžadují spousty příprav, proto maturantům v pátek 26. dubna zvonil školní zvonek naposledy. Než však propadli klidnému učení na maturitu, museli předat svůj „odkaz mazáků“ dál. 26. dubna proběhlo tedy i pasování 3. C a 7. A.

 

Dostat se do budovy gymnázia čistý, suchý a s plnou peněženkou, bylo v ten pátek nemožné. Studenti ze 4. C. a 8. A. číhali se rtěnkami, vodou a s kasičkami za každým rohem.

V osm hodin a pět minut, kdy zvonilo na první hodinu, začaly oba nejstarší ročníky, oblečené do kostýmů ze svých půlnočních překvapení z maturitních plesů, obcházet jednotlivé třídy. Všem zatancovali, pozvali je na pasování a každého, kdo by se mohl zdát jen trochu suchý a čistý ještě více zmalovali a polili.

Posledního zvonění na GVH.  Fota: Andrea Kopová.

Místo třetí hodiny začalo ono pasování, na které byli všichni zváni…

Studenti 8. A. se posadili na židličky před školu a zahájili první ročník show GVH MÁ TALENT. Předem určili Septimě (7. A), kdo bude co předvádět, a tak se mohlo celé gymnázium smát u ukázky bojového umění, u opery, při vystoupení kouzelníka a jeho asistentky, nebo při kynologii. Ti, kteří byli podle poroty nejlepší, mohli rovnou přistoupit k pasování, na ostatní čekal ještě malý trest, než se z nich také mohli stát ti nejstarší.

Další třída, 3. C., také dostala instrukce o pasování předem. U nich sice nešlo o přehlídku talentů, přesto ale talent potřebovali. Museli totiž přinést 31 věcí, které si maturanti ze 4. C. vymysleli. Na seznamu nechybělo - To, co má 4. C. nejraději, kouzelná lampa, sonet o budoucí 4. C., Tři vlasy jejich třídního… Pokud byla porota, složená tentokráte ze studentů 4. C, spokojena s přinesenou věcí, pasovala třeťáka na čtvrťáka. Pokud ale spokojená nebyla, musel dotyčný cestou k pasování ponořit hlavu do vody a mouky…

Na závěr přebrala Septima vlajku a 3. C. přebrala podkovu, aby prožily šťastný poslední gymnaziální rok.

Hodně štěstí u maturity. Daniela Hlavová

Aktualizováno Neděle, 19 Květen 2019 13:08
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství