Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Hořovicko Poslední zvonění na GVH
Kvě
19
2019
Poslední zvonění na GVH
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Posledního zvonění na GVH.  Fota: Andrea Kopová.V květnu začaly ústní maturity, které vyžadují spousty příprav, proto maturantům v pátek 26. dubna zvonil školní zvonek naposledy. Než však propadli klidnému učení na maturitu, museli předat svůj „odkaz mazáků“ dál. 26. dubna proběhlo tedy i pasování 3. C a 7. A.

 

Dostat se do budovy gymnázia čistý, suchý a s plnou peněženkou, bylo v ten pátek nemožné. Studenti ze 4. C. a 8. A. číhali se rtěnkami, vodou a s kasičkami za každým rohem.

V osm hodin a pět minut, kdy zvonilo na první hodinu, začaly oba nejstarší ročníky, oblečené do kostýmů ze svých půlnočních překvapení z maturitních plesů, obcházet jednotlivé třídy. Všem zatancovali, pozvali je na pasování a každého, kdo by se mohl zdát jen trochu suchý a čistý ještě více zmalovali a polili.

Posledního zvonění na GVH.  Fota: Andrea Kopová.

Místo třetí hodiny začalo ono pasování, na které byli všichni zváni…

Studenti 8. A. se posadili na židličky před školu a zahájili první ročník show GVH MÁ TALENT. Předem určili Septimě (7. A), kdo bude co předvádět, a tak se mohlo celé gymnázium smát u ukázky bojového umění, u opery, při vystoupení kouzelníka a jeho asistentky, nebo při kynologii. Ti, kteří byli podle poroty nejlepší, mohli rovnou přistoupit k pasování, na ostatní čekal ještě malý trest, než se z nich také mohli stát ti nejstarší.

Další třída, 3. C., také dostala instrukce o pasování předem. U nich sice nešlo o přehlídku talentů, přesto ale talent potřebovali. Museli totiž přinést 31 věcí, které si maturanti ze 4. C. vymysleli. Na seznamu nechybělo - To, co má 4. C. nejraději, kouzelná lampa, sonet o budoucí 4. C., Tři vlasy jejich třídního… Pokud byla porota, složená tentokráte ze studentů 4. C, spokojena s přinesenou věcí, pasovala třeťáka na čtvrťáka. Pokud ale spokojená nebyla, musel dotyčný cestou k pasování ponořit hlavu do vody a mouky…

Na závěr přebrala Septima vlajku a 3. C. přebrala podkovu, aby prožily šťastný poslední gymnaziální rok.

Hodně štěstí u maturity. Daniela Hlavová

Aktualizováno Neděle, 19 Květen 2019 13:08
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství