Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Co se děje v DPS Žebrák
Kvě
19
2019
Co se děje v DPS Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Hošková   

Fota: Archiv DPS.Děti cvičily a rozcvičily seniory v DPS Žebrák

Poslední dubnové odpoledne v Domě pečovatelské služby v Žebráku bylo ve znamení moderní gymnastiky. Za starými lidmi přišlo mládí, děti z pohybového kroužku moderní gymnastiky v Žebráku. Roztomilé tanečnice předškolního věku předvedly baletní taneček na písničku o Zlatovlásce (viz foto) a větší slečny se rozdělily na několik skupinek. Slečny předváděly a učily naše seniory, jak se cvičí s míči, stuhami, kuželkami, obručí a se švihadlem. Babičky očividně ožily (viz foto), některé se zapojily do cvičení, jiné zavzpomínaly na mládí. Na závěr setkání nám předvedla slečna Edita svoji sestavu s míčem a sklidila velký potlesk. Všichni jsme byli velmi nadšeni a těšíme se na další setkání!

 

Pozvánky do DPS

- V úterý 21. května od 13.30 hodin budeme mít Posezení s houslemi, opět nám zahraje a zazpívá oblíbená dvojice Pražský a Procházka. Srdečně zveme.

- Každé pondělí odpoledne od 13.30 hodin se setkáváme v přízemí DPS ke společnému vyrábění drobných dárečků, ke společnému jednoduchému cvičení vsedě na židli, hraní společenských her nebo luštění křížovek. Vítáme každého zájemce o tyto činnosti!

- Připomínáme, že si v naší organizaci můžete zakoupit baterie do naslouchadel a náhradní násadce na hole.

- Půjčujeme různé pomůcky do domácnosti, např. toaletní židle, tzv. gramofony, invalidní vozíky, různá chodítka, servírovací stolek k lůžku, podhlavníky, hrazdu k lůžku, nástavce na WC, rotopedy, šlapadla, schůdky před vanu, sedačky do sprchy nebo do vany a jiné pomůcky.

Přejeme všem krásné jarní dny, plné pohody

a dobré nálady!

Bc. Marie Hošková, ředitelka DPS Žebrák

Fota: Archiv DPS.

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství