Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Hořovicko Co se děje v DPS Žebrák
Kvě
19
2019
Co se děje v DPS Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Hošková   

Fota: Archiv DPS.Děti cvičily a rozcvičily seniory v DPS Žebrák

Poslední dubnové odpoledne v Domě pečovatelské služby v Žebráku bylo ve znamení moderní gymnastiky. Za starými lidmi přišlo mládí, děti z pohybového kroužku moderní gymnastiky v Žebráku. Roztomilé tanečnice předškolního věku předvedly baletní taneček na písničku o Zlatovlásce (viz foto) a větší slečny se rozdělily na několik skupinek. Slečny předváděly a učily naše seniory, jak se cvičí s míči, stuhami, kuželkami, obručí a se švihadlem. Babičky očividně ožily (viz foto), některé se zapojily do cvičení, jiné zavzpomínaly na mládí. Na závěr setkání nám předvedla slečna Edita svoji sestavu s míčem a sklidila velký potlesk. Všichni jsme byli velmi nadšeni a těšíme se na další setkání!

 

Pozvánky do DPS

- V úterý 21. května od 13.30 hodin budeme mít Posezení s houslemi, opět nám zahraje a zazpívá oblíbená dvojice Pražský a Procházka. Srdečně zveme.

- Každé pondělí odpoledne od 13.30 hodin se setkáváme v přízemí DPS ke společnému vyrábění drobných dárečků, ke společnému jednoduchému cvičení vsedě na židli, hraní společenských her nebo luštění křížovek. Vítáme každého zájemce o tyto činnosti!

- Připomínáme, že si v naší organizaci můžete zakoupit baterie do naslouchadel a náhradní násadce na hole.

- Půjčujeme různé pomůcky do domácnosti, např. toaletní židle, tzv. gramofony, invalidní vozíky, různá chodítka, servírovací stolek k lůžku, podhlavníky, hrazdu k lůžku, nástavce na WC, rotopedy, šlapadla, schůdky před vanu, sedačky do sprchy nebo do vany a jiné pomůcky.

Přejeme všem krásné jarní dny, plné pohody

a dobré nálady!

Bc. Marie Hošková, ředitelka DPS Žebrák

Fota: Archiv DPS.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství