Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko SAINT-GOBAIN podpořil mažoretky
Kvě
13
2019
SAINT-GOBAIN podpořil mažoretky
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

mažo

Mažoretky Domečku Hořovice se chystají na „NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT MAŽORETEK A TWIRLINGU ČESKÉ REPUBLIKY 2019“, který pořádá svaz mažoretek a twirlingu ČR – NBTA, z.s. Protože mají zatím méně zkušeností než soupeři, v neděli 7. dubna pilně trénovaly na semináři, který vedla trenérka, porotkyně a mistryně Evropy v twirlingu Lucie Jana Matoušková.

 

Nejstarší skupina Mažoretek Domečku Hořovice (Mažoretky II.), která si vloni vybojovala postup do zemského finále národního šampionátu mažoretek v kategorii Děti starší, bude součástí tohoto šampionátu i letos, avšak už ve věkové kategorii Junior. Trenérka Pavlína Hejbalová s sebou na soutěž vezme poprvé i svou mladší skupinu (Mažoretky I.), která bude soutěžit ve věkové kategorii Děti mladší. Všechna děvčata do té doby čeká ještě měsíc usilovné práce a dřiny.

Díky sponzorskému daru od společnosti Saint-Gobain Sekurit si mohly Mažoretky Domečku Hořovice učení choreografií zpříjemnit seminářem s Lucií Janou Matouškovou a naučit se tak mnoho zajímavých prvků s hůlkou.

Trenérka mažoretek Mini Oskarky Ostrov, mistryně Evropy z roku 2012, mnohanásobná mistryně české republiky, porotkyně a mimo jiné i Miss NBTA Lucie Jana Matoušková pomáhala v neděli 7. dubna od časného rána skupině Mažoretky I s jejich pódiovou skladbou. Naučila je nejen nové prvky s hůlkou, ale i správné základy pro držení těla, dotahování a provedení všech cviků pro co nejlepší celkový dojem a upozornila na časté chyby, kterých si porotci všímají. Utahané mažoretky vystřídala v půl druhé starší skupina. Až do večerních hodin také pilovaly sestavu, do které jim Lucie přidala novou část. S obdivem sledovaly neuvěřitelné triky s hůlkou, které Lucie dovede a ty o něco snazší se od ní naučily.

Sice byly všechny mažoretky po tréninku vyčerpané, přesto ale odcházely s pocitem, že na soutěži ze sebe zvládnou dostat maximum. Kromě Lucčiny pochvaly, kterou obě skupiny ocenily úsměvem od srdce, je o tom přesvědčila i nová týmová tílka od společnosti Saint-Gobain, která jsou pro každý soutěžní tým nezbytností.

Naše trenérka Pavlínka řekla „Přála bych vám zažít ten moment, kdy jsem svým mažoretkám tílka rozdala. Upřímná radost dětí je tou nejkrásnější odměnou. Jsem vděčná společnosti Saint-Gobain za tento krásný dar!“ Daniela Hlavová

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství