Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Noc s Andersenem ve Hředlích
Kvě
02
2019
Noc s Andersenem ve Hředlích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Ilona Psohlavcová   

Foto: Ilona PsohlavcováV pátek 12. dubna se v obecní knihovně ve Hředlích sešli mladí čtenáři u příležitosti „Noci s Andersenem“. Večer si všichni hezky užili, měla jsem pro ně připravené kvízy, doplňovačky, omalovánky a vědomostní testy k letošním doporučeným tématům – 70 let nakladatelství Albatros a 120. výročí narození Ondřeje Sekory.

 

Děti si také zkusily zahrát na korektory. Ve druhé polovině večera tvořily obrázky jarních kytiček, modelovaly a vybarvovaly krásné šneky. Během tvoření jsem jim přečetla pár kapitol z knihy, kterou si vybraly. Z knihovny si děti odnesly své výtvory, baterku, propisku a jiné upomínkové předměty.

Foto+text: Ilona Psohlavcová, knihovnice Hředle.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství