Neděle, 25. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Navštivte zámek Dobříš

Výstava potrvá během července a srpna. Zámek DobříšDo konce srpna je v hostinské části expozice k vidění zajímavá výstava svatebních šatů a doplňků Nikoly Melicharové. Kromě svatebních šatů si můžete prohlédnout kloboučky, rukavičky a další doplňky. Nejstarším exponátem je svatební menu z roku 1930, které je ve francouzštině.

PN Hořovicko Čarodějnice v hořovickém zámeckém parku
Kvě
02
2019
Čarodějnice v hořovickém zámeckém parku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

čarodV pátek 26. dubna se konaly trochu předčasné Čarodějnice v Hořovicích. Cílem mnoha návštěvníků s dětmi byl zámecký park. Akci totiž organizoval Domeček Hořovice ve spolupráci se Správou zámku Hořovice.

Na děti čekala řada soutěží a za ně sladká odměna v podobě perníčků a také nápoj „žabí hlen – pro krásný den“. Prý, kdo ho v tento den čarodějný vypije, bude nadpozemsky šťastný a bude konat samé dobré skutky.

Děti i rodiče rádi využili možnosti opéci si na ohníčku buřtík. Oheň musel být čarodějnicemi dobře hlídán, aby nevznikl kvůli velmi suchému počasí požár.

V úterý 30. dubna (po uzávěrce těchto novin) již bylo počasí chladnější a nevíme, zda déšť čarodějnicím ohně vydatně nezaléval.

Více fotek a informací přineseme v příštím vydání Podbrdských novin 16. května.

Foto: Naďa Kolenská.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství