Sobota, 25. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Hořovicko Čarodějnice v hořovickém zámeckém parku
Kvě
02
2019
Čarodějnice v hořovickém zámeckém parku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

čarodV pátek 26. dubna se konaly trochu předčasné Čarodějnice v Hořovicích. Cílem mnoha návštěvníků s dětmi byl zámecký park. Akci totiž organizoval Domeček Hořovice ve spolupráci se Správou zámku Hořovice.

Na děti čekala řada soutěží a za ně sladká odměna v podobě perníčků a také nápoj „žabí hlen – pro krásný den“. Prý, kdo ho v tento den čarodějný vypije, bude nadpozemsky šťastný a bude konat samé dobré skutky.

Děti i rodiče rádi využili možnosti opéci si na ohníčku buřtík. Oheň musel být čarodějnicemi dobře hlídán, aby nevznikl kvůli velmi suchému počasí požár.

V úterý 30. dubna (po uzávěrce těchto novin) již bylo počasí chladnější a nevíme, zda déšť čarodějnicím ohně vydatně nezaléval.

Více fotek a informací přineseme v příštím vydání Podbrdských novin 16. května.

Foto: Naďa Kolenská.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství