Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Hořovicko ZPRÁVIČKY Z TOČNÍKA
Dub
28
2019
ZPRÁVIČKY Z TOČNÍKA
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: – jbt, šus -   

mamutiMamuti na Točníku

O víkendu 27. a 28. dubna se na hradě Točníku objeví mamuti a všechno spojené s pravěkem. Akce „Mamuti na Točníku“ se koná pravidelně každý rok a o tuto akci zaměřenou především na děti, je vždy velký zájem. Ukázky řemesel, kuchyně, pravěká obydlí a soutěže. V týdnu 25. a 26. dubna. jsou mamuti pro předem objednané školní zájezdy.

 

Beseda v Kafírně Bárka

V pátek 3. května se od 18 hodin koná v Bárce, jak místní říkají občerstvení v pivovaru, povídání a následná beseda s nestorem české geologie a oceánografem doc. Zdeňkem Kukalem. Dozvíte se o geologii Zámeckého kopce, o klimatických změnách i o životě rodiny Kukalových.

Úklid obce

Děkujeme všem občanům, kteří pomáhají chránit životní prostředí. Kteří se zúčastnili svozů nejrůznějších odpadů, které v těchto dnech obec Točník uskutečnila. Děkujeme všem, kteří se podílejí na úklidu obce, třeba i jen před svými domy a pozemky, za prořezání keřů, stromů a dalších rostlin zasahujících na veřejná prostranství.

Třiďte dále odpady a udržujte pořádek na těchto místech. – jbt, šus -

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství