Neděle, 25. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Navštivte zámek Dobříš

Výstava potrvá během července a srpna. Zámek DobříšDo konce srpna je v hostinské části expozice k vidění zajímavá výstava svatebních šatů a doplňků Nikoly Melicharové. Kromě svatebních šatů si můžete prohlédnout kloboučky, rukavičky a další doplňky. Nejstarším exponátem je svatební menu z roku 1930, které je ve francouzštině.

PN Hořovicko ZPRÁVIČKY Z TOČNÍKA
Dub
28
2019
ZPRÁVIČKY Z TOČNÍKA
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: – jbt, šus -   

mamutiMamuti na Točníku

O víkendu 27. a 28. dubna se na hradě Točníku objeví mamuti a všechno spojené s pravěkem. Akce „Mamuti na Točníku“ se koná pravidelně každý rok a o tuto akci zaměřenou především na děti, je vždy velký zájem. Ukázky řemesel, kuchyně, pravěká obydlí a soutěže. V týdnu 25. a 26. dubna. jsou mamuti pro předem objednané školní zájezdy.

 

Beseda v Kafírně Bárka

V pátek 3. května se od 18 hodin koná v Bárce, jak místní říkají občerstvení v pivovaru, povídání a následná beseda s nestorem české geologie a oceánografem doc. Zdeňkem Kukalem. Dozvíte se o geologii Zámeckého kopce, o klimatických změnách i o životě rodiny Kukalových.

Úklid obce

Děkujeme všem občanům, kteří pomáhají chránit životní prostředí. Kteří se zúčastnili svozů nejrůznějších odpadů, které v těchto dnech obec Točník uskutečnila. Děkujeme všem, kteří se podílejí na úklidu obce, třeba i jen před svými domy a pozemky, za prořezání keřů, stromů a dalších rostlin zasahujících na veřejná prostranství.

Třiďte dále odpady a udržujte pořádek na těchto místech. – jbt, šus -

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství