Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Skauti se opět sjeli do Hořovic
Dub
26
2019
Skauti se opět sjeli do Hořovic
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jiří Konrád   

junák

O víkendu 29. – 31. března se sjeli do Hořovic účastníci čekatelského kurzu pořádaného Brdskou lesní školou pod záštitou okresní rady Junáka – českého skauta v Berouně k vykonání čekatelských zkoušek.

 

Zkouškovému víkendu předcházely 2 víkendy přednášek, praktické výuky a ověřování chování v krizových situacích. Vzdělávání probíhalo hlavně v oblastech duchovního rozměru skautingu, psychologie, metodiky, zdravovědy, pedagogiky a vedení oddílu.

Kurz i zkoušky proběhli pod vedením Jiřího Konráda a instruktorů, zejména Josefa Ležala, Václava Obadálka, Lukáše Kubečka, Hany Pátkové a dalších. Účastníci přijeli ze všech koutů Středočeského kraje, ale i ze vzdálenějších míst, jako jsou např. Borovany či České Budějovice. Celkem se zúčastnilo 25 frekventantů.

Touto cestou děkuji vedení 2. Základní školy Hořovice a vedení MěÚ Hořovice za poskytnutí zázemí pro kurz.

Ing. Jiří Konrád – Abbé, vůdce čekatelského kurzu

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství