Sobota, 06. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko Starostové z Hořovicka se školili, jak zvládat mimořádné události
Dub
24
2019
Starostové z Hořovicka se školili, jak zvládat mimořádné události
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Hynek Černý   

Foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek ČernýV současnosti probíhají po celém Středočeském kraji jednotlivá školení starostů obcí zaměřená na zvládání mimořádných událostí a krizových situací. Jedno takové školení se uskutečnilo ve čtvrtek 11. dubna na nové požární zbrojnici v Komárově. Příslušníci HZS Středočeského kraje z územního odboru Beroun ve spolupráci se zástupci ORP Hořovice a Městyse Komárov připravili celodenní zajímavý program pro starostky a starosty z Hořovicka.

 

Školení začala teoretickou částí, při které starosty obcí seznámili zástupci Krajského úřadu, Veterinární správy, Krajské hygieny a Policie ČR s důležitými informacemi například o bezpečnostním systému a zákonných normách ČR, řešení mimořádných událostí, o spolupráci v rámci integrovaného záchranného systému, krizovém řízení, hospodářských opatřeních pro krizové stavy, o spolupráci s Policií ČR například při nelegálních technoparty. Nechyběla ani pro mnohé obce důležitá otázka finančního zabezpečení k pokrytí prvotních nákladů a nezbytných opatření přijatých v rámci řešení krizové situace např. nouzového ubytování a stravovaní evakuovaných osob, náhradní dodávky pitné vody, elektřiny apod.


 

Foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý

Odpolední blok školení pod vedením příslušníků HZS a členů JSDHO Komárov byl zaměřen na praktické ukázky a problematiku ve spojitosti s řízením jednotek požární ochrany jednotlivých obcí. Starostům byly představeny nové taktické postupy při hašení požárů, stavba protipovodňových hrází a použití automatického externího defibrilátoru.

Závěrem je nutné poděkovat za skvělou organizaci a bezplatné zapůjčení prostor na nové zbrojnici zástupcům JSDHO a vedení Městyse Komárov.

Další celodenní školení pořádané HZS Středočeského kraje, územním odborem Beroun se uskuteční 30. dubna a bude určené pro starosty z ORP Beroun.

Text + foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý, HZS Středočeského kraje, územní odbor Beroun.  

 

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:00
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství