Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Starostové z Hořovicka se školili, jak zvládat mimořádné události
Dub
24
2019
Starostové z Hořovicka se školili, jak zvládat mimořádné události
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Hynek Černý   

Foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek ČernýV současnosti probíhají po celém Středočeském kraji jednotlivá školení starostů obcí zaměřená na zvládání mimořádných událostí a krizových situací. Jedno takové školení se uskutečnilo ve čtvrtek 11. dubna na nové požární zbrojnici v Komárově. Příslušníci HZS Středočeského kraje z územního odboru Beroun ve spolupráci se zástupci ORP Hořovice a Městyse Komárov připravili celodenní zajímavý program pro starostky a starosty z Hořovicka.

 

Školení začala teoretickou částí, při které starosty obcí seznámili zástupci Krajského úřadu, Veterinární správy, Krajské hygieny a Policie ČR s důležitými informacemi například o bezpečnostním systému a zákonných normách ČR, řešení mimořádných událostí, o spolupráci v rámci integrovaného záchranného systému, krizovém řízení, hospodářských opatřeních pro krizové stavy, o spolupráci s Policií ČR například při nelegálních technoparty. Nechyběla ani pro mnohé obce důležitá otázka finančního zabezpečení k pokrytí prvotních nákladů a nezbytných opatření přijatých v rámci řešení krizové situace např. nouzového ubytování a stravovaní evakuovaných osob, náhradní dodávky pitné vody, elektřiny apod.


 

Foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý

Odpolední blok školení pod vedením příslušníků HZS a členů JSDHO Komárov byl zaměřen na praktické ukázky a problematiku ve spojitosti s řízením jednotek požární ochrany jednotlivých obcí. Starostům byly představeny nové taktické postupy při hašení požárů, stavba protipovodňových hrází a použití automatického externího defibrilátoru.

Závěrem je nutné poděkovat za skvělou organizaci a bezplatné zapůjčení prostor na nové zbrojnici zástupcům JSDHO a vedení Městyse Komárov.

Další celodenní školení pořádané HZS Středočeského kraje, územním odborem Beroun se uskuteční 30. dubna a bude určené pro starosty z ORP Beroun.

Text + foto: Kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý, HZS Středočeského kraje, územní odbor Beroun.  

 

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:00
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.



Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství