Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Hořovicko Jana Poncarová představila svůj první román v hořovické knihovně
Dub
20
2019
Jana Poncarová představila svůj první román v hořovické knihovně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Kočová   

Jana Poncarová přečetla ze své prvotiny Podbrdské ženy několik ukázek. V závěru autorského čtení došlo i na autogramiádu.Kniha „Podbrdské ženy“ přenáší čtenáře do doby První republiky, kdy začíná příběh tří žen – babičky, matky a dcery. Místo je čtenářům z Hořovic a okolí ještě blíž, než doba, ve které se děj odehrává. To je patrné již z názvu románu, který v hořovické Knihovně Ivana Slavíka představila autorka Jana Poncarová.

 

Autorské čtení s Janou Poncarovou se uskutečnilo ve čtvrtek 21. března. Setkání si nenechaly ujít dvě desítky návštěvníků, především návštěvnic. Autorka románu „Podbrdské ženy“ Jana Poncarová v hořovické knihovně prozradila, jak příběh konkrétně souvisí s regionem, s její rodinou. Kromě toho zmínila, jak probíhala příprava i samotné psaní. Navíc přečetla tři ukázky, které na posluchače zapůsobily silným dojmem. Závěr setkání se proměnil v živou besedu, kdy se lidé spisovatelky ptali například i na to, kolik času věnovala práci v archivu, jak dlouho román vznikal, nebo kdy nejraději píše. Odpovědi Jany Poncarové byly upřímné, stejně jako její radost ze setkání. Hořovická Knihovna Ivana Slavíka připravuje další besedy a autorská čtení.

Text + foto:Radka Kočová. 

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:38
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství