Sobota, 14. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Hořovicko Jana Poncarová představila svůj první román v hořovické knihovně
Dub
20
2019
Jana Poncarová představila svůj první román v hořovické knihovně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Kočová   

Jana Poncarová přečetla ze své prvotiny Podbrdské ženy několik ukázek. V závěru autorského čtení došlo i na autogramiádu.Kniha „Podbrdské ženy“ přenáší čtenáře do doby První republiky, kdy začíná příběh tří žen – babičky, matky a dcery. Místo je čtenářům z Hořovic a okolí ještě blíž, než doba, ve které se děj odehrává. To je patrné již z názvu románu, který v hořovické Knihovně Ivana Slavíka představila autorka Jana Poncarová.

 

Autorské čtení s Janou Poncarovou se uskutečnilo ve čtvrtek 21. března. Setkání si nenechaly ujít dvě desítky návštěvníků, především návštěvnic. Autorka románu „Podbrdské ženy“ Jana Poncarová v hořovické knihovně prozradila, jak příběh konkrétně souvisí s regionem, s její rodinou. Kromě toho zmínila, jak probíhala příprava i samotné psaní. Navíc přečetla tři ukázky, které na posluchače zapůsobily silným dojmem. Závěr setkání se proměnil v živou besedu, kdy se lidé spisovatelky ptali například i na to, kolik času věnovala práci v archivu, jak dlouho román vznikal, nebo kdy nejraději píše. Odpovědi Jany Poncarové byly upřímné, stejně jako její radost ze setkání. Hořovická Knihovna Ivana Slavíka připravuje další besedy a autorská čtení.

Text + foto:Radka Kočová. 

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:38
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství