Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Hořovicko Hvozdecký „Masodrž“
Dub
12
2019
Hvozdecký „Masodrž“
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Hvozdecký „Masodrž“ Ve Hvozdci se konal opožděný masopust pod názvem Masodrž v sobotu 16. března. V sobotu 16. března prošel obcí Hvozdec početný a pestrý masopustní průvod. Protože jeho termín byl proti správnému kalendářnímu datu lehce opožděný a zasahuje vlastně do období předvelikonočního půstu, místní recesisté jej pojmenovali jako „masodrž“. Nejedná se tedy o výzvu k bojkotování zdravé výživy.

 

Počasí se příliš nevyznamenalo a déšť ustal asi 10 minut před zahájením. Pan starosta Zdeněk Mottl však předával klíč od obce ctihodným maškarám už bez deštníku, a tak průvod asi 38 masek mohl vyrazit na obchůzku obcí, poznamenanou četnými zastávkami v domácnostech sousedů i na veřejných prostranstvích. Pro obveselení, k tanci a skotačení hrálo pohodové duo z Neratovic, Venda a Zdenda, kteří pak pokračovali i při posezení v sále Společenského klubu až do nočních hodin.

Poděkování patří všem účastníkům v nápaditých maskách a těší nás, že se letos přidaly i děti. Děkujeme všem sousedům i pocestným, kteří masopustní průvod podpořili občerstvením či drobným obnosem peněz, a zastupitelstvu obce děkujeme za finanční příspěvek

Marie Ernestová, obec Hvozdec

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství