Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Hořovicko Hvozdecký „Masodrž“
Dub
12
2019
Hvozdecký „Masodrž“
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Hvozdecký „Masodrž“ Ve Hvozdci se konal opožděný masopust pod názvem Masodrž v sobotu 16. března. V sobotu 16. března prošel obcí Hvozdec početný a pestrý masopustní průvod. Protože jeho termín byl proti správnému kalendářnímu datu lehce opožděný a zasahuje vlastně do období předvelikonočního půstu, místní recesisté jej pojmenovali jako „masodrž“. Nejedná se tedy o výzvu k bojkotování zdravé výživy.

 

Počasí se příliš nevyznamenalo a déšť ustal asi 10 minut před zahájením. Pan starosta Zdeněk Mottl však předával klíč od obce ctihodným maškarám už bez deštníku, a tak průvod asi 38 masek mohl vyrazit na obchůzku obcí, poznamenanou četnými zastávkami v domácnostech sousedů i na veřejných prostranstvích. Pro obveselení, k tanci a skotačení hrálo pohodové duo z Neratovic, Venda a Zdenda, kteří pak pokračovali i při posezení v sále Společenského klubu až do nočních hodin.

Poděkování patří všem účastníkům v nápaditých maskách a těší nás, že se letos přidaly i děti. Děkujeme všem sousedům i pocestným, kteří masopustní průvod podpořili občerstvením či drobným obnosem peněz, a zastupitelstvu obce děkujeme za finanční příspěvek

Marie Ernestová, obec Hvozdec

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství