Středa, 29. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Hořovicko Revitalizace rybníka Valcverk
Dub
11
2019
Revitalizace rybníka Valcverk
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Na rybníku Valcverk probíhá revitalizace, v jejím rámci musely být pokáceny i dřeviny na prosakující hrázi. Foto: Naďa Kolenská.Kdo jezdí směrem na Tihavu, Kotopeky či Praskolesy, určitě si povšimnul, že na rybníku Valcverk probíhá revitalizace. Zeptali jsme se vedoucího odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Hořovice Ing. Davida Grunta, kdy bude revitalizace hotova:

 

„Revitalizace rybníka Valcverk má být dokončena v měsíci září 2019. V současnosti je odtěženo cca 1/3 sedimentů, což je asi 10.000 m3 z celkových 30.000 m3.

Byla odbagrována původní hráz, která prosakovala a probíhá navážení těsnícího koberce hráze. Práce jsou zastaveny v případě deštivého počasí, kdy se pole, na které se ukládá bahno, stává nesjízdným, což se v zimním období děje poměrně často. Dle postupu prací však vše nasvědčuje tomu, že stavba bude dokončena tak, aby se rybník mohl na jaře roku 2020 opět napouštět.“

- mšv –

 

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství