Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Hořovicko Revitalizace rybníka Valcverk
Dub
11
2019
Revitalizace rybníka Valcverk
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Na rybníku Valcverk probíhá revitalizace, v jejím rámci musely být pokáceny i dřeviny na prosakující hrázi. Foto: Naďa Kolenská.Kdo jezdí směrem na Tihavu, Kotopeky či Praskolesy, určitě si povšimnul, že na rybníku Valcverk probíhá revitalizace. Zeptali jsme se vedoucího odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Hořovice Ing. Davida Grunta, kdy bude revitalizace hotova:

 

„Revitalizace rybníka Valcverk má být dokončena v měsíci září 2019. V současnosti je odtěženo cca 1/3 sedimentů, což je asi 10.000 m3 z celkových 30.000 m3.

Byla odbagrována původní hráz, která prosakovala a probíhá navážení těsnícího koberce hráze. Práce jsou zastaveny v případě deštivého počasí, kdy se pole, na které se ukládá bahno, stává nesjízdným, což se v zimním období děje poměrně často. Dle postupu prací však vše nasvědčuje tomu, že stavba bude dokončena tak, aby se rybník mohl na jaře roku 2020 opět napouštět.“

- mšv –

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství